czwartek, 15 grudnia 2016

Wieńce gwiazdkowe - wieniec z popcornu i wieniec z polaru

Tradycyjne wieńce z szyszek i gałązek są bardzo piękne i sama bardzo je lubię, ale czasem przydaje się drobna odmiana i dzisiaj taką alternatywę dla tradycyjnych wieńców pokażę.


Wieniec z popcornu To prosty w wykonaniu wieniec, można do jego wykonania użyć wikolu, jednak użycie kleju na gorąco jest wygodniejsze, podobnie jak w choince z popcornu
Podobnie gdyby ktoś chciał zrobić taki wieniec tak, aby nadawał się do spożycia, też jest to możliwe. Wtedy trzeba wykonać podstawę wieńca podobnie jak w choince, z kruchego ciasta, a jako kleju użyć masła orzechowego, gęstego syropu lub białej polewy do ciasta. Ozdoby, to już zależy od smaku: z marcepanu lub np. orzechy czy rodzynki.
Tu jednak robimy ozdobę do kuchni lub na drzwi.


Filmik: Jak zrobić świąteczny wieniec z popcornu

Materiały:

Podstawa wieńca ze styropianu lub tektury ok 30 cm średnicy, popcorn z ok 100 g ziarna, klej na gorąco lub wikol.

 

Do ozdoby wstążka i ziarna kawy (oczywiście można ozdabiać dowolnie)

Opis wykonania:


Przyklejamy popcorn od wnętrza wieńca na zewnątrz tak aby nie widać było podstawy. Staramy się dociskać chrupki popcornu ponieważ są nierówne i mogą nie złapać się kleju.


  
Nie przyklejamy popcornu od tylnej strony wieńca bo ciężko będzie go wieszać, chyba że jest to wieniec na okno i jego tył będzie widoczny wtedy oczywiście całość pokrywamy popcornem i ozdobami.
Kiedy cały wieniec jest już dokładnie pokryty popcornem ozdabiamy.

 

Ja ozdobiłam pojedynczymi ziarnami kawy doklejonymi pomiędzy popcornem, 

 

ale można dodać koraliki, gwiazdki anyżu lub inne przyprawy.
Na koniec doklejamy lub przypinamy kokardę.    Wieniec z polaru


Ten wieniec robimy podobnie jak choinkę z polaru
Tym razem udało mi się znaleźć zielony polar, ale wieniec można zrobić z polaru w dowolnym kolorze.
 Można też użyć innego grubego materiału, ale uwaga by za bardzo się nie strzępił.


Materiały:

Podstawa wieńca ze styropianu ok 30 cm, dwa kontrastowe kolory polaru, patyczek do szaszłyka lub wykałaczka, nożyczki.Opis wykonania:


W pierwszej kolejności tniemy nasz polar, który ma być kolorem podstawowym, na małe ok 1x1 cm kawałki, ale nie muszą być ładne równe i dokładnie takie, jeśli będą nierówne, bo nasz kawałek materiału będzie nierówny nie szkodzi, mogą być kółka, trójkąty, wielokąty itp.


Jeśli mamy już sporą ilość ścinków zaczynamy tworzenie wieńca. Wciskamy za pomocą patyczka lub wykałaczki każdy kawałeczek w styropian, dokładnie raz koło razu i podobnie jak z popcornem lepiej zacząć od środka wieńca.


Jak cała nasza podstawa jest już pokryta jednym np. zielonym kolorem w całości lub częściowoto wycinamy ścinki z innego kontrastowego koloru ja wzięłam czerwony i usuwamy co jakiś czas zielone kawałki by na ich miejsce wcisnąć czerwone.Oczywiście można od razu zaplanować i co jakiś czas zamiast zielonego dać czerwony. Ale łatwiej zrobić to na końcu kiedy widzimy cały wieniec.Kokardę robimy z czerwonego polaru i przypinamy szpilką.


Można też zrobić dużą kokardę ze świątecznego papieru,


lub dać wstążkę.


w podobny sposób robimy choinkę

Filmik Jak zrobić choinkę z polaru bez użycia kleju
lub bombkę

Filmik Jak zrobić puszystą bombkę bez użycia kleju


Prześlij komentarz