środa, 14 grudnia 2016

Puszysta choineczka z polaru bez kleju

Taka choineczka to prawdziwe "coś z niczego" do jej zrobienia nie potrzeba nawet kleju.
 Do jej wykonania potrzebujemy trochę polaru lub innego grubszego materiału, może być stara bluza, szalik lub czapka. Oczywiście fajnie jak będzie zielona, ale nie jest to wcale konieczne, biała choinka też będzie piękna, a choinkę z innego koloru można pomalować. 


Filmik: Jak zrobić puszystą choinkę z polaruMateriały:


Do zrobienia takiej choinki potrzeba kawałek styropianu (wycinamy z niego stożek) lub gotowy stożek styropianowy.  Teraz łatwo dostać styropianowy stożek, ale tak naprawdę wcale nie trzeba go kupować można wykorzystać stary kawałek styropianu. Stożek łatwo wyciąć, łatwiej niż bombkę czy jajko.
Trochę cierpliwości i nawet nie potrzeba specjalnej precyzji. 
Potrzebujemy też kawałek materiału, najlepiej grubszego np. polaru (jego wielką zaletą jest to, że się nie strzępi i nie pruje) ale może być każdy inny.

Jeszcze będą potrzebne nożyczki i patyczek do szaszłyka lub wykałaczka albo patyczek do sushi. Na koniec dowolne ozdoby może być farba lub lakier, cekiny kokardki i szpilki do ich przyczepienia.

Opis wykonania:


Materiał tniemy na małe kawałeczki mogą być kwadraciki 2x2 cm lub trochę mniejsze. Nie muszą być równe ani dokładne, ale będzie potrzeba ich dużo.


Następnie każdy kawałek wciskamy w styropian zaczynając od dołu stożka. Wciskamy patyczkiem sam środek tak by powstała "różyczka" na powierzchni styropianu. Następny kawałek wciskamy tuż obok.


Tak warstwami pokrywamy cały stożek. Musimy to robić raz koło razu, jeśli zdarzy nam się zrobić za rzadko i zostanie dziura dodajemy w tym miejscu kolejny kawałek.


Uwaga na czubku stożka wciskajmy ostrożnie bo łatwo można uszkodzić styropian i kawałki mogą odpadać.


Gotową choinkę można zostawić w kolorze polaru jeśli nam się podoba lub pomalować farbą kredową w sprayu, złota farbą w sprayu lub lakierem.


Potem dodajemy cekinowe gwiazdki lub inne ozdoby.Ja użyłam  czarnego polaru bo kilka białych choinek już robiłam, ale oczywiście w tonacji biało srebrnej taka choineczka również wygląda pięknie. 
Możemy też zawsze użyć zielonego polaru oprószyć go śniegiem w sprayu i dodać koraliki i choinka jak żywa.
Ozdobić naszą choineczkę możemy też kokardkami ze wstążki może w czerwieni świątecznej albo złotej elegancji. Na pewno gdzieś zostały nam wstążki po prezentach.
Jeśli jednak wstążek nie mamy to nic, mając papier kolorowy, papiery po prezentach lub krepinę możemy zrobić papierowe kokardki zobacz post Mikołajkowo-Gwiazdkowe kalendarze 

W ten sam sposób możemy wykonać również ozdoby choinkowe np. bombkę z polaru


Filmik: Jak samodzielnie zrobić puszystą bombkę z polaru

Tą samą techniką  też można wykonać wieńce Prześlij komentarz