niedziela, 22 listopada 2015

Wieniec w gwiazdkowej wersji - cz.1


Teraz kiedy jesień powoli zbliża się ku końcowi, a gwiazdka tuż za pasem nasz wieniec przechodzi nową metamorfozę.
Kolej na nową odsłonę opisywanych wcześniej na blogu wieńcy:


http://pomyslyplastyczne.blogspot.com/2015/10/wieniec-jesienny-czym-i-jak-ozdobic.html

W okresie Adwentu, jak już wspominałam, nasz wieniec możemy nieco przerobić by pełnił rolę wieńca adwentowego, lub po prostu przedświątecznego oczekiwania na gwiazdkę. Wykorzystujemy podstawę wieńca jesiennego lub robimy nową, na przykład  z samych szyszek.Teraz wygodne są oponki do wieńców ze styropianu, można do nich przyklejać szyszki, wtykać gałązki.


 

Zdejmujemy warzywa i owocostany, które nie wyglądają już najładniej, liście też już są zbyt kruche i straciły kolor, (a czasem jak u mnie porwała je wichurka), gałązki możemy jeszcze zostawić lub również je zastąpić nowymi np. jałowca, jodłowymi czy świerkowymi.
Warzywa zastępujemy szyszkami i większa ilością orzechów. Szukamy w domu i ogrodzie co jeszcze ładnie wygląda. 
Można dodać kolorowe kokardki,

 suszone owoce, przyprawy. 


Na koniec wstawiamy do środka świece, świecznik 
lub podgrzewacz w zależności od wielkości naszej ozdoby.


Możemy też wstawić lub przyczepić do naszego wieńca cztery świece np. na wbitych w nie patyczkach do szaszłyków lub wykałaczkach ewentualnie drucikach (można też użyć podgrzewaczy i łatwo je przykleić klejem na gorąco).
I mamy super nastrój na długie wieczory przy kominku, kiedy na zewnątrz ponuro i zimno.Z kolei kiedy zbliża się Boże Narodzenie zmieniamy nasz wieniec by bardziej podkreślał magię Świąt.Teraz dobrze jest wetknąć świeże pachnące gałązki świerkowe, czy sosnowe poprzyklejać do nich szyszki, przyprawy typowo pachnące Gwiazdką jak laski cynamonu, gwiazdki anyżu, goździki i dodać suszone plasterki pomarańczy (lub innych cytrusów) i jabłek.

Całość możemy ozdobić gałązkami ostrokrzewu (najlepiej z owocami) czy też jemioły.
Jeśli nasz wieniec ma być bardziej błyszczący (choinkowy) ozdabiamy go błyszczącymi bombkami, brokatem, kolorowymi i błyszczącymi łańcuchami. Może być cały złoty, a może srebrny.


Taki wieniec może spokojnie zastąpić choinkę czy stroik. W jego środek możemy wstawić dużą świecę lub lampkę.
Taki błyszczący i kolorowy może doczekać z nami do końca karnawału.

Więcej pomysłów na wieńce i zdjęć nowych ozdób wkrótce...Prześlij komentarz