czwartek, 1 grudnia 2016

Srebrzysta choinka z płatkówZa moment gwiazdka, jeszcze zanim ubierzemy dużą prawdziwą choinkę, ozdabiamy dom i przygotowujemy się do gwiazdki. 
Czas pomyśleć o zrobieniu ciekawych, łatwych w wykonaniu małych choineczek, zwłaszcza w zabawach dla dzieci. 
I dziś taka właśnie propozycja, można ją wykonać nawet z maluchami, a efekt jest piękny i stylowy.


Filmik: Jak zrobić choineczkę z płatków kosmetycznych


Materiały:


Do wykonania choinki będą potrzebne nam zwykłe dowolne, okrągłe płatki kosmetyczne oraz stożek na którym wykonamy choinkę. 
Stożek może być ze styropianu lub samodzielnie zrobiony z kartonu czy papier-mache i pomalowany na biało choinki-wykonanie podstawy z papieru


Filmik: Jak wykonać podstawę choinki z papier-macheDo wyklejenia całości potrzebujemy kleju wikolu, różnego rodzaju ozdób  (przyprawy, koraliki, cekiny lub gotowe gwiazdki) w zależności jak pasują do miejsca gdzie nasza choineczka będzie stała. 
W dziecinnym pokoju choineczka będzie kolorowa, a w łazience gdzie mamy srebrne wykończenia biało srebrzysta, z kolei w kuchni lepiej przykleić anyżkowe gwiazdki i posypać cynamonem. 
Ozdoby przyklejamy najlepiej klejem wikolem, do waty jest najskuteczniejszy. Możemy też całość ozdobić klejem z brokatem.
Do wykończenia jeszcze przyda się brokat sypki najlepiej w opakowaniu z "solniczką" lub np. pachnący sproszkowany cynamon i na koniec lakier do włosów, by posypka trzymała się choinki.

Opis wykonania:

Karton lub cienką tekturkę zwijamy po skosie kartki w rożek, a następnie sklejamy lub zszywamy zszywaczem i wyrównujemy brzeg.


Jeśli choineczkę robimy z maluchami lepiej by nasz stożek był twardy i stabilny np. ze styropianu lub papier-mache.Teraz do stożka od dołu przyklejamy pierwszą warstwę płatków. Płatki przyklejamy na pasku posmarowanym klejem, trochę na zakładkę aby zachodziły na siebie. 


Przyciskamy i nad nimi smarujemy kolejny pasek kleju. Następną warstwę płatków naklejamy starając się by były "pomiędzy" poprzednimi, układając się schodkami na przemian jak dachówki.


W ten sposób układamy całość do góry. 
Jak stożek się zwęzi ostatnie płatki już smarujemy klejem i przyklejamy mocniej na zakładkę, można je również złożyć na pół.


Na szczycie możemy przykleić ozdobę w postaci gwiazdki lub ładnie zakleić ostatnim płatkiem.


Ozdabiamy przyklejając ozdoby do dolnej, wystającej części płatka. Możemy zastosować naturalne przyprawy, lub gotowe koraliki, perełki 


czy cekinowe gwiazdki, możemy też namalować gwiazdki klejem z brokatem.


Na koniec całość możemy delikatnie obsypać brokatem.


Choineczka może być świetną ozdobą np. do ozdoby łazienki. Może być w jednej tonacji, a może być bardzo kolorowa. Możemy zostawić ją białą, lub np. pomalować farbą kredową na zielono (lakieru nie polecam bo choinka straci charakter puszystości)

Taka choinka jest bardzo łatwa w wykonaniu i polecam ją do zrobienia nawet z bardzo małymi dziećmi. 
Mama oczywiście pomaga, może smarować klejem, a dziecko przykleja płatki. Jak będzie odrobinę nierówno nie szkodzi choinki nie są równe.


 


Prześlij komentarz