czwartek, 17 listopada 2016

Wieniec z orzechówPozostając jeszcze w klimatach jesiennych chciałabym dzisiaj pokazać pomysł na wieniec, z typowych darów jesieni czyli orzechów włoskich. 
Taki wieniec będzie również piękną ozdobą Gwiazdkową, może wisieć na ścianie, drzwiach lub można na stole włożyć do niego świece.
Ten wieniec będzie wykonany na podstawie z papieru gazetowego i klejony klejem na gorąco ale oczywiście tak samo możemy wykonać go na innej podstawie np. gotowej ze styropianu lub kleić np na masę strukturalna jak bawimy się z dziećmi.

Filmik: Jak wykonać samodzielnie wieniec z orzechówMateriały:


Potrzebna będzie spora ilość orzechów włoskich mogą być stare np zeszłoroczne, w ten sam sposób możemy zrobić wieniec również z kasztanów, innych orzechów, plasterków drewna, 


kamyków, jajek, a nawet bombek.
Podstawa do wieńca z papieru (wieniec-wykonanie podstawy z papieru), klej na gorąco oraz do ozdoby ja wykorzystałam suszone plasterki pomarańczy, cynamon i kokardę ze sznurka, ale przed gwiazdką zmienię dekorację dodając gałązki świerkowe, bombki, gwiazdki.

Opis wykonania:Zaczynamy od wykonania podstawy z papieru.

Filmik: Jak wykonać podstawę wieńca z papieru
Jak mamy już gotową podstawę, zaczynamy oklejanie. Gdyby to były bardzo równiutkie bombki można by zaczynać od brzegu i przyklejając kładąc na stole, ale orzechy są różnej wielkości i nierówne, więc zaczynam od środka.
Przyklejam orzechy zaczynając od środkowej górnej części,


potem kolejną warstwę wewnątrz i na zewnątrz, aż całość będzie ładnie pokryta orzechami.Przekręcam wieniec i dodaję jeszcze jedną warstwę od dołu wtedy będzie ładnie i stabilnie przylegał do ściany lub leżał na stole.
Można okleić również spód wieńca gdy będzie on widoczny np wisząc na oknie lub pod lampą, ale leżąc na stole byłby wtedy niestabilny.Następnie przekręcamy wieniec i doklejamy jeszcze jedną warstwę na środku, która uwypukli jego kształt. 
Na koniec uzupełniamy jeśli gdzieś jest nierówno lub orzech się rozsunęły i gotowe.


Gotowy wieniec ozdabiamy dowolnie, ja przykleiłam suszone plasterki pomarańczy i cynamon, oraz kokardę z dwóch kolorów sznurka.


Możemy do środka włożyć świecę lub lampion
wstawić kwiatek w doniczce


powiesić wieniec na ścianie, lub drzwiach (podstawa była owinięta taśmą więc może też wisieć na drzwiach wejściowych).


Przed Gwiazdką możemy przerobić go Świątecznie.


A gdy nam się w zimie znudzi lub zniszczy możemy dać go wiewiórkom, po zdjęciu ozdób.


Prześlij komentarz