poniedziałek, 24 października 2016

Nietoperze ze starych rajstopekHalloween zbliża się wielkimi krokami, mam tyle pomysłów, które chciałabym pokazać, a czasu tak mało. Dziś pokażę kolejne nietoperze, ale jak pisałam wcześniej naprawdę uwielbiam nietoperze.
Teraz pokażę jak wykonać nietoperze tak jak robiliśmy bajkowe motylki ze starych rajstopek lub pończoch (Bajkowe motylki z rajstopek). 
Nietoperze trochę łatwiej zrobić, bo będą miały tylko jedna parę skrzydeł i czarne rajstopy łatwiej znaleźć w każdej szafie.

Materiały:


Potrzebujemy cienki łatwo wyginający się drut ok 1 m. Czarne rajstopy, pończochy lub podkolanówki (takie z lekkim połyskiem są super) i do ozdobienia kawałeczek czarnego papieru lub pianki na uszy a białego na oczy i kły.


 Oczki oraz kły lub buzię możemy też narysować białym lub srebrnym markerem, albo wyciąć dziurkaczem z brokatowego papieru czy taśmy. Wszystko kleimy najłatwiej klejem na gorąco lub innym np kropelką, albo taśmą dwustronną.

Filmik Jak zrobić nietoperza na Halloween ze starych rajstopek.
Opis wykonania:


Zaczynamy od znalezienia podstawki na której będziemy mogli zawinąć kółko z drutu, podobnie jak robiliśmy to robiąc motylki (Bajkowe motylki z rajstopek). Ja wykorzystałam tu kubełek od wikolu. Jeśli nie mamy nic takiego możemy zrobić mniejsze nietoperze z drutu dł. 50 cm i wykorzystać plastikową butelkę.
Teraz drut składamy na pół i każdą połówkę zawijamy na kubełku i zakręcamy w środku. To zakręcenie będzie tułowiem nietoperza.
Kiedy mamy dwa koła połączone w środku możemy je już wyprofilować. Najpierw je wyciągamy by się wydłużyły. 


Górną część powstałej elipsy wygładzamy a dochodząc do przeciwległego końca od tułowia zaginamy. Teraz profilujemy dół skrzydła. Robimy trzy cztery zagięcia, a między nimi wklęśnięcie (w zasadzie samo się tworzy).


Już widać nietoperza, drut tworzy wyraźny szkielet skrzydeł.


Kolejnym krokiem jest naciągnięcie rajstopki na szkielet. Uwaga by go nie pozginać!


Naciągniętą rajstopkę zawijamy na środku i zawiązujemy. Ten supeł dodatkowo utworzy tułów nietoperza.
Na koniec poprawiamy jak coś się zgięło i prostujemy. Możemy teraz dowiązać sznurek lub nitkę. 


Lub przykleić najpierw uszki wycięte z czarnego papieru, oczka i białe kiełki.


Możemy też oczka i buzię narysować białym markerem, ale uwaga marker wsiąka w rajstopkę i może stać się mało widoczny.


Ja oczka wycięłam dziurkaczem z brokatowej taśmy klejącej i dorysowałam środeczki flamastrem, a kły wycięłam z pianki.


Jak nasz nietoperz jest gotowy podnosimy i sprawdzamy czy dobrze wisi jeśli przekręca się to delikatnie poprawiamy skrzydła, czasem lekko do dołu lub do góry zależy jak ciężki jest tułów.Pięknie i strasznie wyglądają na lampie pod sufitem lub przy framudze drzwi.Prześlij komentarz