czwartek, 29 września 2016

Rysunki koni na ceramicznych kubkachPokazywałam już obrazki  rysowane markerami do ceramiki na kubeczkach i filiżankach, ale były to obrazki kotków kotki na ceramice, dziś coś innego, tym razem pokażę rysunki koni na kubkach i doniczkach, czyli dziś coś dla miłośników koni.
Oczywiście zasady rysowania są takie same jak poprzednio, do rysunków wykorzystałam markery do malowania na ceramice (creativehobby), ale tym razem by nie powtarzać ciągle rysunków czarnym kolorem zrobiłam też rysunki białym i srebrnym markerem na kolorowych kubeczkach i złotym na czarnej doniczce.


http://www.creativehobby.pl/index.php?pid=34231

Przypominam, że marker do ceramiki jest to po prostu farba do szkła i ceramiki w specjalnym dozowniku przypominającym flamaster. 
Pozwala to na dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne stosowanie jej do ozdabiania szkła czy ceramiki. Oto filmik: Rysunki na ceramice - konie

Farba z markera zasycha szybko, jednak do czasu aż nie zostanie utrwalona w piekarniku łatwo ją zetrzeć i coś poprawić.
Najwygodniej jednak wcześniej narysować rysunek na kubeczku, po prostu zmywalnym cienki flamastrem.Taki flamaster po zaschnięciu farby można zetrzeć miękką szmatką.
Rysunki utrwalamy w piekarniku w temperaturze ok 130 stopni C przez 1/2 godziny.Po utrwaleniu obrazki się nie ścierają i nie można ich zdrapać, a ceramikę można spokojnie myć.
Mogą w ten sposób powstać jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne doniczki,
 kubki,  a to znowu kotek, po drugiej stronie kubka, tym razem trochę inny
Prześlij komentarz