poniedziałek, 19 września 2016

Rysunki na ceramice - kotkiPokazywałam już różne rodzaje farb do szkła oraz wykonanie nimi zarówno witraży jak i nieprzezroczystych ozdób. 
Takimi farbami malowaliśmy na płaskim szkle, kieliszkach i szklankach, jak i na lusterkach.
Każdymi farbami do szkła (creative hobby) można również malować na ceramice i uzyskiwać podobne efekty. 
Farby spirytusowe nie muszą być utrwalane, ale farby wodne trzeba wypalać w piekarniku, wtedy trzymają się długo i trwale.
Tymi farbami można również oczywiście malować na kubkach i wszystkich innych ceramicznych wyrobach używając miękkich cienkich pędzelków najlepiej dobrej jakości, bo farby są wrażliwe na pozostawienie smug.

http://www.creativehobby.pl/index.php?pid=34231

Zdecydowanie prostszą zabawą jest ozdabianie ceramiki przy pomocy markerów do ceramiki i szkła (w sklepie creative hobby)

http://www.creativehobby.pl/index.php?pid=34231

Jest to po prostu farba do szkła i ceramiki w specjalnym dozowniku przypominającym flamaster. Pozwala to na dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne stosowanie jej do ozdabiania szkła czy ceramiki. 
Taki flamaster można dać nawet maluchowi, który zaczyna pierwsze rysunki, by narysował coś dla mamy na kubeczku czy talerzyku. Po wypieczeniu i utrwaleniu w piekarniku będzie niesamowita, trwała pamiątka.


Dziś pokażę kilka rysunków kotków na białym ceramicznym kompleciku kubeczku, filiżankach, talerzykach i pojemniczkach

Oto filmik: Rysunki na ceramice - kotki

Farba z markera zasycha szybko, jednak do czasu aż nie zostanie utrwalona w piekarniku łatwo ją zetrzeć i coś poprawić.


Najwygodniej jednak wcześniej narysować rysunek na kubeczku, po prostu zmywalnym cienkim flamastrem lub przerysować z gotowego rysunku na kartce za pomocą kalki.


Taki flamaster lub kalka po zaschnięciu farby można zetrzeć palcem lub miękką szmatką.
Jeśli ozdabiamy kubeczek lub filiżankę dodajmy do kompletu talerzyk z podobnym elementem wzoru. Ja np. do kotków na kubeczkach i filiżankach dodałam talerzyki z odciskami kocich łapek.Rysunki utrwalamy w piekarniku w temperaturze ok 130 stopni C przez 1/2 godziny.Po utrwaleniu obrazki się nie ścierają i nie można ich zdrapać, a ceramikę można spokojnie myć.

filiżanki 
lub pojemniczki, wspaniały sposób na zaznaczenie swojej indywidualności w szkole, niepowtarzalny prezent dla najbliższych, czy pamiątka pierwszych uniesień artystycznych.

Życzę miłej zabawy, naprawdę warto spróbować.Prześlij komentarz