poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Lampion ze szklanych kulekRóżnego rodzaju lampiony to coś, co zawsze się przydaje i co ja osobiście bardzo lubię. 
Dziś pokaże śliczny lampion ze szklanych kulek.
Może mamy takie kulki, bo kiedyś je zbieraliśmy lub może nasze dziecko je gromadziło, a jak nie, można je kupić w sklepach z florystyką. Zwykle wykorzystuje się je do kompozycji kwiatowych w wazonie itp.
Dziś pora na coś innego.
Pokażę dwie wersje lampionów z kulek: ze świeczką i z lampką led na baterię.

Materiały:


Szklane kuleczki, klej na gorąco lub klej polimerowy (ewentualnie klej kropelka), mały słoiczek, podgrzewacz lub ledowy wkład do zniczy.


Filmik: Jak zrobić lampion ze szklanych kulekOpis wykonania:


Przygotowujemy słoiczek i kulki. Ilość kulek zależy od wielkości naszego słoiczka. Szacujemy potrzebną ilość układając rządek kulek wokół słoiczka.
Zaczynamy przyklejanie od dołu słoiczka. Robimy równiutką warstwę przyklejając kulki do słoiczka i do siebie nawzajem. Łatwiej przykleja się klejem na gorąco bo ten od razu zasycha i kulki się trzymają, klej polimerowy trochę wolniej schnie i pomiędzy kolejnymi warstwami kulek musimy poczekać aż zaschnie.
Jednak jak już wcześniej wspominałam przy bransoletkach (kolorowe bransoletki z kleju) klej na gorąco ma tendencję do odklejania się (po jakimś czasie) z bardzo gładkich powierzchni takich jak szkło. Klej polimerowy trzyma się lepiej (ale może zmatowić szkło). Można również przyklejać kulki na klej kropelkę ale uwaga na palce by się nie pokleić.Doklejamy kolejne warstwy kulek, starając się by leżały na przemian, aż do góry słoiczka.
Teraz naklejamy jeszcze jedną warstwę, tak by nie było widać góry słoiczka.
Czekamy aż całość dobrze zaschnie i tu możemy skończyć.Teraz wkładamy do środka wkład podgrzewacza i mamy piękny lampion.Jednak jeśli chcielibyśmy coś ekstra, to jeszcze czeka nas chwila pracy.
Teraz przekręcamy nasz lampion do góry dnem.
I na denku przyklejamy kolejną warstwę kulek.
Teraz słoiczka w środku nie widać i całość tworzy piękną szklaną prawie kulę.
Do środka możemy włożyć ledowy wkład do znicza (lub inną lampkę ledową), a kulki rozświetlają się i mienią pięknie, tworząc niepowtarzalną świecącą szklana kulę.Jeden i drugi lampion wygląda bardzo oryginalnie i może być piękną ozdobą domu lub efektownym prezentem.


Podobnie możemy do kompletu zrobić wazonik na małej buteleczce, jak jeszcze zostało nam trochę kulek. Ja wykorzystałam malutką buteleczkę po elektrycznym odświeżaczu.Robimy go podobnie, jak pierwszy świecznik, oklejając buteleczkę od dołu do góry. Nalewamy wody i wkładamy kwiatek, wygląda rewelacyjnie


a z lampionem w komplecie to wspaniały efekt i efektowny prezent

Prześlij komentarz