poniedziałek, 11 lipca 2016

Samodzielnie malowane koszulki - kotek
Dziś chciałabym pokazać jak samodzielnie namalować aplikacje lub obraz na koszulce. 
Oczywiście tak samo robione, malowane obrazki mogą być na każdym materiale torebkach, serwetkach spodniach.


Materiały:


Dowolny materiał na którym chcemy malować. Ja pokazuje śmiesznego kotka na koszulce, ale może to być dowolna część garderoby.
Świetnie sprawdzają się kwiatki malowane na poplamionych bluzach czy spodniach. Kwiatek czy zwierzaczek może nam uratować ulubioną koszulkę czy bluzę, kiedy plamy nie da się usunąć. Gruba tekturka do podłożenia, białe kartki, kalka oraz farby akrylowe.Farby akrylowe mają taką właściwość, że rozpuszczają się w wodzie, ale tylko do momentu zaschnięcia, potem stają się całkowicie wodoodporne. Możemy do tej zabawy oczywiście użyć specjalistycznych farb do materiału, ale to tak naprawdę tylko farby akrylowe.
Bawiąc się z maluchami możemy użyć zwykłych farb plakatowych, a kiedy koszulka się znudzi uprać ją i farba się spierze.
Malowane farbami akrylowymi koszulki (podobnie jak plamy z farb akrylowych) można prać w pralce i nie spierają się, dlatego często poplamione farbami ubrania przerabiam na malowane.


Opis wykonania:


Zaczynamy od wymyślenia wzoru, możemy oczywiście malować bardzo spontanicznie (co często mi się zdarza i zwykle wychodzi świetnie) ale jak robimy to po raz pierwszy i nie jesteście pewni jak wyjdzie, to lepiej na początek zaprojektować wzór na kartce. Można również znaleźć gotowy wzór i przerysować.Nasz zaprojektowany na kartce wzór przymierzamy czy pasuje i zmieści się na koszulce, a następnie podkładamy kalkę i odrysowujemy na materiale.Uwaga oczywiście na jasnym materiale będzie lepiej widoczny, na czarnym ta wersje odpada.
Do środka podkoszulki wkładamy tekturkę. Musi być gruba (papier to za mało) bo inaczej poplamimy drugą stronę koszulki, a wodna farba łatwo przemaka materiał i papier.Teraz dokładnie farbami wypełniamy wzór. Dobrze pociągać miejsca z intensywnym kolorem dwukrotnie. To znaczy po lekkim wyschnięciu farby sprawdzić czy nie trzeba trochę poprawić.


To fajna zabawa i powstają własne oryginalne, niepowtarzalne stroje, a oto filmik z malowania takiej koszulki.

Filmik: Śmieszny kotek malowany na koszulce
Życzę ciekawych pomysłów i dobrej zabawy.

Podobnie, ale jeszcze prościej, możemy wykonać na koszulkach, już pokazywaną, aplikację z naturalnych odbijanych liści Liście odbijane na koszulkach.


http://pomyslyplastyczne.blogspot.com/2016/06/listkowe-odbijanki-na-koszulkach-i-nie.htmlPrześlij komentarz