poniedziałek, 2 maja 2016

Chusty, apaszki i szaliczki w nowej odsłonieWiosna to czas kiedy robi się cieplej, zmieniamy ciepłe okrycia na coś lżejszego i chciałybyśmy coś zmienić, by nie wyglądać znów tak samo, ale do niektórych dodatków bardzo się przywiązujemy i żal nam je odkładać.
Dziś zaproponuje całkowitą odmianę naszych szaliczków, chust i apaszek, również za pomocą technik które pokazywałam wcześniej.
Ja takie dodatki bardzo lubię i mam ich dużo, ale w zimie otulamy się ciepłym szalem czy chustą by było nam ciepło, na wiosnę i w lecie to tylko efektowny dodatek, więc warto by był jeszcze bardziej efektowny.
Do naszego szaliczka możemy dodać efektowne zapinki, z tego co już mamy w domu, lub zrobić je same, a robienie takich zapinek może być świetnym pomysłem na zabawę z dzieckiem lub przygotowanie super prezentu dla mamy, babci czy koleżanki.

Zapinki do chust z gotowych elementów


Tu możemy wykorzystać to co mamy w domu, koraliki, bransoletki gumki i zapinki do włosów. Nie musimy ich niszczyć tyko zawinąć i przyczepić na chuście. Oto kilka pomysłów:

Bransoletki i koraliki


najlepsze są na gumce ale zapięte na zameczki też mogą być, takie nadają się również do kominów. Zawijamy je i zapinamy.

Zapinki do końskiego ogona


tu po prostu odcinamy niepotrzebną gumkę i zaciskamy na szaliku
Gumki do włosów


te możemy nakładać na chusty i szaliczki
Zapinki do chust i szalików własnej roboty


Materiały:


Do wykonania takich zapinek potrzebujemy czegoś na jej podstawkę, proponuje stare opakowania po lekarstwach, małe plastikowe buteleczki lub szyjki od butelek o ciekawym kształcie lub dowolne inne rurki pleksi.Do ozdoby możemy użyć oczywiście dowolnych koralików, sznureczków i koronek, które naklejamy na naszą podstawkę.
Możemy też wykorzystać farby witrażowe i konturówki, płyty CD lub metaliczną farbę i sznureczki.

Opis wykonania:


Zaczynamy od przygotowania podstawki. Odcinamy odpowiednie kawałki z naszych buteleczek (świetne są pojemniczki po rozpuszczalnych witaminach).Aby brzeg nie było ostry i nierówny możemy go wyrównać pilniczkiem do paznokci lub przytopić o gorące żelazko. Tu uwaga nie dotykajmy bezpośrednio plastikiem do żelazka bo ciężko doczyścić ślady po roztopionym plastiki, lepiej robić to przez kartkę papieru.
Oczywiście dzieci tylko pod opieką dorosłych.
Taki pierścień z plastiku można teraz pomalować lub pozostawić przeźroczysty.
A to kilka pomysłów na ciekawe ozdabianie wykorzystujących techniki które już pokazywałam wcześniej. Tu tak naprawdę robimy to dokładnie tak samo.

Witraż malowanyKoronka z konturówki


Koronka z materiału na czarnym tleLustrzana mozaikaStare srebroI jeszcze coś z różnościPrześlij komentarz