sobota, 19 grudnia 2015

Bombki z koronki

Romantyczne koronkowe bombki można wykonywać na różnych kulach zarówno szklanych jak i pleksi czy styropianowych. 
Koronkę możemy zastosować taką jaką mamy albo z koronkowych wstawek albo np. z firanek czy obrusów, wszystko zależy od naszych możliwości i tego co na się podoba. 
Wykonanie takich bombek jest tak naprawdę bardzo proste i wymaga tylko trochę uwagi i umiejętności kompozycji przy bardziej skomplikowanych wzorach.

Filmik: Jak zrobić ażurowe koronkowe bombkiKoronkowe bombki na przezroczystej podstawie
Materiały:


Przezroczyste kule szklane lub pleksi, biała koronka, klej w sprayu, lub wikol, brokat, pomalowane na złoto gałązki żywotnika.


Opis wykonania:


Wycinamy z koronki wzór który chcemy nakleić na bombkę. Jeśli to dwuczęściowa bombka pleksi możemy do środka wsypać trochę brokatu i zamykamy.Smarujemy koronkę klejem i naklejamy uważając by nie poruszyć materiałem bo wtedy zostają ślady kleju.Podobnie możemy nakleić gałązki tui (żywotnika). Pomalowany na złoto, lub polakierowany pozostanie trwały.Dodajemy kokardę i cieniutką nitkę.
Możemy też połączyć oba materiały i stworzyć oryginalne bombki gdzie koronka materiałowa łączy cię z naturalna koronką żywotnika.

Bombki w siateczce


Materiały:


Przezroczysta bombka pleksi lub szklana, siateczka do pakowania wędlin, złota farba w sprayu, wstążka.
Opis wykonania:


Z rękawa siateczki do pakowania wędlin odcinamy odpowiedni kawałek.
Malujemy go farbą w sprayu na złoto.Naciągamy na bombkę.Nadmiar obcinamy i doklejamy brzegi do siebie.


Dodajemy kokardę ze wstążki i nitkę do powieszenia.Filmik: Jak zrobić bombki ze złotej koronki Czarne bombki ze złotą koronkąMateriały:


Styropianowe kule, czarna farba akrylowa, koronka, złota farba w sprayu, klej w sprayu lub wikol, patyczek do szaszłyka.


Opis wykonania:


Styropianową kulę nabijamy na patyczek i malujemy czarną farbą. Zostawiamy do wyschnięcia.Koronkę malujemy złotą farbą w sprayu i również zostawiamy do wyschnięcia.Wyschniętą koronkę wycinamy tak by dopasować odpowiedni wzór. 
Koronkę smarujemy klejem i przyklejamy.Na koniec doklejamy sznureczek lub drucik do powieszenia.

Jeśli mamy drobną siateczkę lub drobną koronkę i chcemy pokryć całą kulę, wycinamy dwa koła, lub cztery listki (elipsy) jak przy bombkach oklejanych. 


Prześlij komentarz