czwartek, 10 sierpnia 2017

Druciane lampiony typu cotton ball
Pokazywałam już jak z różnych rodzajów sznurka wykonać piękne lampiony cotton ball zarówno jako bombki, serca  jak i jaja wielkanocne, dziś pokażę jak tą sama metodą wykonać lampiony z drutu.
Pokazuje tutaj wykonanie małych kul do których możemy wkładać po jednej lub kilka ledowych lampek albo małe podgrzewacze. Ale tak samo wykonujemy mniejsze kulki cotton ball, które nasadzamy na pojedyncze lampki, lub olbrzymie kule, które mogą być abażurami do dużej lampy.


Filmik Jak zrobić druciane lampiony typu cotton ball
Materiały:


Dowolny cienki, miękki drucik, może być srebrny lub kolorowy drut ogrodniczy albo np miedziany drut ze starego silniczka i okrągłe baloniki. Potrzebujemy jeszcze narzędzi do cięcia drutu np kombinerek lub nożyc do drutu, a na koniec lampki ledowe lub świecowe podgrzewacze, ponieważ w w takie lampiony możemy spokojnie włożyć świece.


Opis wykonania:


Zaczynamy od nadmuchania do odpowiedniej wielkości balonów. Dobrze jest od razu kupić baloniki okrągłe, jeśli kule maja być nieduże mogą to być baloniki do bomb wodnych.W innym wypadku można najpierw nadmuchać mocno, potem spuścić powietrze i jeszcze raz nadmuchać troszeczkę, powinien balon być bardziej okrągły.

Balon możemy też nieco ukształtować naciskając i ugniatając z góry na dół.
Jak już mamy odpowiednie baloniki to owijamy je naszym drucikiem.


Zaczynamy od wykonania pierwszego kółka i zakręcenia końcówki, potem tą końcówkę możemy wykorzystywać by co jakiś czas zagiąć drut by się nie zsuwał.
Nie okręcamy dokładnie ale staramy się by drucik był równomiernie rozłożony.


Dobrze by w wielu miejscach się krzyżował.


Jeśli chcemy zrobić miejsce na włożenie lampki po prostu nie okręcamy tam i pozostawiamy dziurę.
Po zakończeniu zaginamy drucik kombinerkami

 i przebijamy balonik oraz usuwamy go z kulki, lub jeśli chcemy wykorzystać ponownie ostrożnie rozwiązujemy i wyciągamy ze środka.


Gotową kulę możemy również pomalować farbą w sprayu na dowolny kolor lub posypać brokatem i polakierować, ale moim zdaniem srebrny lub miedziany drut wygląda bardzo ciekawie.


Do takiej kuli wkładamy jedną lub kilka lampek ledowych, drut się zagina, więc można dobrze lampki umocować.


Drut w przeciwieństwie do sznurka nie jest łatwopalny (tylko uwaga na druty malowane i izolowane) możemy w związku z tym do środka kuli włożyć świece lub podgrzewacze.Dodając np rączkę mamy piękny lampion.


Tworzymy w ten sposób piękne świeczniki na letnie wieczory w ogrodzie.Przypomnienie Prześlij komentarz