czwartek, 27 lipca 2017

Domek z glinki muchomorek
Dziś pora na kolejny z domków dla smerfów z glinki samoutwardzalnej.
Można ją kupić w wielu sklepach plastycznych i papierniczych np.  tania ksiazka lub szal-art  
poprzednio pokazywałam Lawendowy domek z odkręcanym dachem (lawendowy domek)
Przypominam, że taka masa samoutwardzalna jest dużo lepszym i łatwiejszym materiałem plastycznym niż zwykła glina, a nawet niż masa solna. 
Wiązania polimerowe pozwalają masie na szybkie i trwałe schnięcie na powietrzu, a jednocześnie powodują, że nie kurczy się przy wysychaniu i w związku z tym nie pęka. W przeciwieństwie do prawdziwej gliny i masy solnej świetnie skleja się do siebie i przykleja do różnych materiałów np. słoik, folia aluminiowa czy gazeta.
Po wyschnięciu można ją malować dowolnymi farbami, a farba nie wsiąka jak np w gips, więc można uzyskać również efekt przetarcia.

Domek muchomorek


materiały:


Do wykonania użyjemy malutkiego słoika np. po jogurcie z Biedronki, folię aluminiową i klej na gorąco, przyda się też wykałaczka lub drucik na komin.Do wykończenia również przydadzą się farby akrylowe, by nie brudziły się rączki przy zabawie (ale mogą być dowolne).

Filmik: Jak zrobić smerfowy domek muchomorek z glinki


opis wykonania:


Zaczynamy od zrobienia podstawy domku. Na małym słoiczku rysujemy miejsca na drzwi i okna jeśli słoiczek jest zwykły prosty trzeba okleić go rulonikami z folii aluminiowej. Oklejamy rulonik lub dwa na dole słoiczka to go poszerzy i wokół okien i drzwi. Folię aluminiowa przyklejamy klejem na gorąco.


Dach robimy z folii aluminiowej. Zaczynamy od kulki z foli i doklejamy do niej ruloniki z folii klejem na gorąco aż uzyskamy odpowiedniej wielkości stożek.
Taki gotowy stelaż domku możemy od razu oklejać glinką.
Glinka świetnie się przykleja.

 Możemy po prostu nakładać kawałeczki glinki i omijając drzwi i okna, oklejając całość, uważajmy jednak by warstwa masy była równa (by folia nie wystawała, bo może to spowodować małe pęknięcia). Glinka świetnie trzyma się zarówno szklanego słoiczka jak i folii.
Domek po oklejeniu zostawiamy do wyschnięcia i malujemy .
Prześlij komentarz