czwartek, 1 czerwca 2017

Jak zrobić kotki z doniczek
Jeszcze raz sięgamy po stare doniczki, tym razem by zrobić doniczkowe kotki.
Świetna prosta zabawa nawet dla maluchów. Można bawić się farbami, malować doniczki na różne kolory, bo kotki mogą być kolorowe i bajkowe.
Można też wykorzystać kolory doniczek bo te najczęściej są białe, czarne lub brązowe i takie mogą być nasze kotki.Filmik: Jak zrobić kotka ze starej doniczki


Materiały:


Potrzebujemy stare doniczki różnej wielkości i koloru. Tak jak poprzednio wykorzystałam plastikowe ale można oczywiście wykorzystać doniczki ceramiczne.Na główkę potrzebujemy kuli styropianowej (bombki) lub dowolnej starej piłeczki odpowiedniej wielkości do naszej doniczki.Uszy, pyszczek i łapki możemy wyciąć z kolorowego papieru, pianki lub np. płatków kosmetycznych.Ogonki możemy wykonać z polaru, pianki lub również z wałków do papilotów (to druciki owinięte pianką) ich zaletą jest możliwość wyginania i formowania. Podobnie jak np. puszystych drucików do zabawy z nich też można zrobić ogonki i łapki.I oczywiście potrzebujemy nasze poprzednio zrobione ruchome oczka (link)
http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Opis wykonania:


Wszystkie kotki wykonujemy podobnie, im młodsze dziecko to proponuje robić większe zabawki, bo drobne elementy są trudniejsze do wykonania. 
Wszystkie elementy możemy przyklejać na gorąco lub taśmą dwustronną czy gumoklajstrem bawiąc się z maluchami.
Maluchom oczki kotkom raczej musi pomóc zrobić mama, ale uszki i łapki dziecko może samo próbować wycinać nawet to małe, bo tak naprawdę nie muszą być równe i dokładne. Wąsy można wyciąć z papieru pianki wtedy raczej też mama musi pomóc ale można je zrobić np. z drucików lub sznureczków.

Biała kicia


Malujemy doniczkę białą farbą chyba, że mamy białą doniczkę, to ułatwi zadanie. Główkę możemy zrobić z białej bombki.


Uszka wycinamy z okrągłych płatków kosmetycznych ścinając je z trzech stron.

Składamy kolejny płatek i wycinamy niepełne kółko (nie przecinamy po zgiętej stronie) po rozłożeniu mamy policzki. 
Jeśli kotek jest z dużej doniczki i ma dużą głowę to całe płatki kosmetyczne są policzkami.
Wycinamy nosek.Robimy oczka (link)Wszystkie elementy przyklejamy do główki.
Teraz główkę doklejamy do doniczki.Doklejamy ogonek tu wykonany jest z wałka do papilota. Jest co prawda szary, ale fajnie wygląda i daje się wyginać. Mniejszemu kotkowi możemy zrobić ogonek z drucika do zabawy.Łapki kotkowi można zrobić również z płatków kosmetycznych przeciętych na pół. Można też zrobić je z drucików, pianki, lub białego papieru.
Na koniec dodajmy jeszcze jakiś kolorowy element np kokardkę i obróżkę. To zakryje brzeg doniczki i ładnie połączy główkę z doniczką.


http://pomyslyplastyczne.blogspot.com


Szary kotek


Oczywiście robimy go tak samo. Ale by uzyskać kolor naszego kotka szary ale podobny do sierści kota, malujemy kota białą farbą ale przedtem dotykamy pędzlem do czarnej. Nie mieszamy, tylko od razu malujemy i tak aż cały kot będzie pomalowany. Widać pociągnięcia pędzla więc staramy się by przypominały futerko (krótko i w różne strony).
Tak samo malujemy główkę kotkaŁapki, uszki i policzki robimy z szarej pianki.Doklejamy oczka.

łączymy w całość i dodajemy ogonek, 

a na koniec wąsy, łapki i ozdobną kokardkę.
http://pomyslyplastyczne.blogspot.com


Czarny kocurek


Teraz wykorzystamy czarną doniczkę, a styropianową lub piłeczkową główkę malujemy na czarno.Uszka, łapki, policzki wycinamy z pianki lub polaru


Ogon możemy zrobić z czarnego polaru zwiniętego i sklejonego. Jest puszysty i gruby jednak nie można bo wyginać.
Na koniec robimy kocurkowi obróżkę i krawacik


http://pomyslyplastyczne.blogspot.com


Czarno biały kotek w łatki


Temu czarnemu kotkowi zrobionemu z czarnej doniczki i piłeczki pomalowanej na czarno, dodajemy czarne uszki, ale białe policzki i łapki z płatków.
 Ogonek też jasny z papilota.

Na koniec krawat z pianki.

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com


Nasze kotki są pomysłem dla miłośników kotów, do zabawy dla maluchów, do ozdoby ogrodu, balkonu czy tarasu. Uczą wykorzystania niepotrzebnych już doniczek po sadzeniu kwiatków, mam nadzieję, że będą wspaniałą inspiracją do tworzenia jeszcze innych zabawek własnej roboty.
I jeszcze raz wszystkie dla przypomnienia

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com


http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com  http://pomyslyplastyczne.blogspot.com
Prześlij komentarz