czwartek, 8 czerwca 2017

Jak zrobić koniki z doniczek

Dziś jeszcze jedna propozycja zabawy recyklingowej, z wykorzystaniem starych niepotrzebnych już doniczek, tym razem zrobimy koniki.
Takie koniki są zarówno świetna zabawą dla maluchów miłośników kucyków, jak i świetną ozdobą ogrodową.Filmik: Jak zrobić konika z doniczki
Materiały:


Potrzebujemy czterech malutkich doniczek na nogi, jednej dużej na brzuch (musi być na tyle duża by zakrywała większą część postawionych obok siebie doniczek na nóżki), dwie lub jedną na głowę konika.

Dodatkowo oczywiście, coś do ozdoby: farby do pomalowania, piankę, papier, lub sznureczki do zrobienia grzywy i ogona, oczka można namalować lub zrobić ruchome jak u kotków czy myszek (myszki o ruchomych oczkach ).
Wszystko kleimy klejem na gorąco (dorośli i młodzież) lub taśmą dwustronną, jeśli koniki robią same dzieci.

Opis wykonania:


Kiedy mamy już materiały na naszego konika, zaczynamy od przyczepienia nóg do tułowia.Ustawiamy cztery malutkie doniczki do góry dnem, obok siebie, smarujemy klejem i przyklejamy największą doniczkę też ustawioną dnem do góry. Uwaga klejem na gorąco lub taśmą dwustronną nogi przyklejają się błyskawicznie jeśli jednak używamy wikolu, to całość ustawiamy i zostawiamy do następnego dnia by wikol mocno trzymał.
Możemy też przywiązać nóżki sznurkiem. 


Przeciągamy sznureczek przez otwory w małych doniczkach

 i dowiązujemy przez przeciągnięcie wewnątrz dużej.
Takie nogi są ruchome, ale w wiązaniu maluchom musi pomóc opiekun.
Nogi gotowe, przyczepiamy teraz główkę.

Do jej wykonania potrzebujemy dwie doniczki średniej wielkości. Jeśli jedna jest mniejsza, to większą przyklejamy do dużej donicy (brzucha konika) bokiem,

 a drugą po prostu w nią wsadzamy, nawet nie trzeba ich doklejać, jeśli są takie same, to robimy podobnie ale jedną trzeba trochę przyciąć i łączymy.
Możemy też główką dowiązać robiąc w małej doniczce dziurki i przywiązując ją do dużej.Teraz wycinamy uszka, ogon i grzywęi doklejamy.Ogon i grzywkę można zrobić z papieru kolorowego, pianki, krepiny, 

sznurka

Możemy też zrobić zieloną grzywę. A mianowicie robiąc głowę konika przykleić jedną doniczkę, a w drugiej posadzić trawę, lub jakieś kwiatki i umieścić wewnątrz, teraz nasz konik ma zieloną grzywkę.Na koniec konika malujemy, doklejamy mu oczki, buzię (namalowane na kartoniku doklejamy taśmą dwustronną po pomalowaniu)
Oczka możemy również zrobić ruchome, jak robiliśmy kotkom i myszkom (myszki o ruchomych oczkach )

Możemy też konikowi zrobić ogłowie i wodze ze sznurka, wstążki lub z krepiny.
Konik przyklejanyKonik z grzywą z trawyKonik wiązany sznurkiem

Kucyk dla maluchów


Materiały:


Dwie doniczki różnej wielkości, pianka lub papier kolorowy, farby do pomalowania i taśma dwustronna do przyklejenia.


Opis wykonania:


Mniejszą doniczkę (głowę konika) przyklejamy bokiem do większej doniczki postawionej do góry dnem za pomocą taśmy dwustronnej.


Wycinamy uszka, ogon i grzywę
Doklejamy

Dziecko maluje konika na dowolny kolor, nie musi wyglądać jak prawdziwy koń, może być bajecznie kolorowy. To świetne ćwiczenie na naukę posługiwania się pędzlem dla maluchów i poznawanie farb.
Na koniec konikowi doklejamy lub domalowujemy oczki, buzię i możemy jeszcze zrobić ogłowie i wodze ze sznurka.
I nasz konik gotowy.I nasze koniki mogą iść na spacer, są świetną ozdobą ogrodu


a tak bawiły się dzieci robiąc konikiPrześlij komentarz