czwartek, 29 czerwca 2017

Domek dla smerfów z kuchennego ręcznika
Jeśli wyjedziemy na wakacje i nie mamy żadnych materiałów, a chcemy pobawić się z naszym maluchem w robienie domku dla smerfów, możemy go zrobić z dowolnego słoiczka lub butelki i… jeśli nie mamy nawet gazet to z papieru toaletowego lub ręczników kuchennych (a nawet chusteczek higienicznych). 
Do klejenia nie musimy używać wikolu (choć jest on najwygodniejszy) możemy zrobić klej z mąki, a jak nie mamy farb nie szkodzi biały domek też jest ładny.W czasie wakacji przyda się domek i jednocześnie pojemniczek na skarby czy zabawki np. figurki smerfów.
Będzie miał odkręcany dach, przezroczyste okienka i drzwi, więc będzie mógł być też np. ogrodowym lampionem, jeśli włożymy do niego lampkę.

Filmik Jak zrobić domek dla smerfów z ręcznika kuchennego i mąkiOpis wykonania:


Zaczynamy od narysowania na słoiczku miejsca gdzie będą drzwi i okna. Jeśli słoiczek będzie mały i wypukły nie będziemy musieli go tak grubo oklejać jak poprzednio, a w zabawie z maluchami będzie nam łatwiej.
Na mini domki dla smerfów świetnie nadają się słoiczki po jogurcikach z Biedronki, 


lub małe słoiczki na dżemy.

Odkręcamy pokrywkę i oklejamy ją warstwą ręcznika i zostawiamy do wyschnięcia.


Podobnie oklejamy słoiczek, omijając narysowane drzwi i okna.Zostawiamy wszystko do wyschnięcia na 12 godzin.


Teraz robimy dach naszego domku. Zaczynamy od wykonania kuli z papieru mniej więcej średnicy pokrywki naszego słoiczka.
Mocno ją ugniatamy, smarujemy klejem z mąki i owijamy ręcznikiem.

Jeśli kula jest odpowiedniej wielkości robimy rulon z gazet i owijamy wokół kuli doklejając, a następnie oklejamy papierem, powtarzamy tą czynność kilka razy aż uzyskamy kształt stożka.


Pokrywkę smarujemy klejem i przyklejamy do stożka.


Na koniec smarujemy całość gruba warstwą kleju z mąki 


i zostawiamy do wyschnięcia
Uwaga! klej z mąki klei zdecydowanie wolniej niż wikol, po zastygnięciu tworzy twardą warstwę ale stanie się to po kilku dniach, ręczniki są też bardziej miękkie od gazet, musimy uważać by dach nam się nie rozpadł lub nie zniekształcił schnąc.


Radą na to jest zrobienie dachu z plastikowej butelki. Jeśli używamy słoiczka po małym jogurcie nie ma on nakrętki lepiej zrobić dach w ten sposób tylko potrzebujemy małą pół litrowa butelkę.
Obcinamy korek, a potem górną część butelki do odpowiedniej wysokości.


Całość oklejamy pojedynczą warstwą ręcznika, po przeschnięciu kolejną. W zależności od kształtu butelki możemy też poszerzyć rant lub nie.Po przeschnięciu kiedy z wierzchu dach jest już suchy możemy dodać komin 


i wyciąć okienko w dachu (zobacz na filmie).


Zostawiamy do całkowitego wyschnięcia na kilka dni.Jeśli obie części naszego domku są już całkowicie suche, możemy bawić się domkiem. 
Możemy też nasz domek pomalować. 


Jeśli to zabawa z maluchami mogą malować domek dowolnymi wodnymi farbami, lecz pomalowany farbami akrylowymi nie będzie brudził rączek przy zabawie.

to świetny pojemniczek na figurki smerfów,


 a włożona do środka lampka robi z niego lampion.Prześlij komentarz