czwartek, 18 maja 2017

Świecowe kwiatki z płatków


Dziś pokażę prosty pomysł na prezent dla mamy nawet na ostatnia chwilę, czyli śliczne świecowe kwiatki. 
Pokazywałam już jak zrobić bardzo proste kwiatki z płatków kosmetycznych, jeśli chcemy by nasze kwiatki były ciekawsze, bardziej trwałe i oryginalne, to możemy z kwiatków z płatków kosmetycznych zrobić świecowe rzeźby kwiatków w bardzo prosty sposób. Dzisiaj pokaże jak to wykonać.


Filmik Jak zrobić kolorowe świecowe kwiatki


Materiały:

Potrzebujemy zrobione jak w poprzednim poście kwiatki z płatków kosmetycznych, resztki świec lub wkłady do zniczy czy podgrzewacze, kolorowe barwniki lub kredki świecowe, olejek zapachowy, patyczki do szaszłyków lub druciki, puszki lub miseczki do rozpuszczenia stearyny, piekarnik
Kolorowa świecowa różaRozkruszamy stearynę ze świeczek lub zniczy 
i rozpuszczamy resztki świeczek lub podgrzewaczy czy wkładów do zniczy w temperaturze ok 150 stopni C w piekarniku 
dodajemy kolorowy barwnik, możemy tez dodać olejek zapachowy i ponownie podgrzewamy


Naszą białą różyczkę ostrożnie i szybko zamaczamy w rozpuszczonej stearynie i od razu podnosimy.
Nie można za długo trzymać bo wata nasiąka stearyną i robi się za ciężka.
Chwilę trzymamy nad papierem do góry nogami (ogonkiem) kiedy już zacznie zastygać podnosimy i modelujemy płatki. Możemy tą czynność powtarzać kilka razy aż różyczka zaschnie bo wtedy płatki stają się sztywne i twarde.Do takiej różyczki po owinięciu łodyżki zieloną krepiną lub serwetką (tu jest serwetka ze względu na ładny naturalny kolor) możemy dorobić listki również z woskowanych płatków. Wycinamy listek z płatka kosmetycznego, zanurzamy w zielonym wosku o szybciutko wyciągamy.
 Nim całkiem zaschnie koniec modelujemy na patyczku.Po całkowitym zaschnięciu i owinięciu krepiną łodyżki doklejamy listki.


 Jeśli natomiast nie mamy kolorowych barwników możemy użyć po prostu kredek świecowych.

kredki rozpuszczamy w piekarniku w temperaturze ok 150 stopni C w małej puszce. następnie dodajemy do nich pokruszoną stearynę, olejek zapachowy i podgrzewamy ponownie do rozpuszczenia stearyny.

Dalej robimy podobnie jak poprzednio i uzyskujemy piękne kolory takie jak mają kredki. Barwnik w kredkach jest bardzo intensywny i pięknie barwi białą stearynę świec.
Żonkil biały lub żółty


Żonkila robimy podobnie tylko tu będzie trochę wycinania. Pierwszy płatek nacinamy po jednej stronie w "zygzaczek" czyli mu robimy ząbki i zawijamy w rurkę doklejając boczki.
Kolejne dwa płatki składamy na pół i wycinamy z nich płatki.Po wycięciu doklejamy tak jak przy różyczce wokół trąbki. Na koniec również całość zaciskamy gumką.
Gotowy żonkil jest biały, możemy zanurzyć go w wosku i będziemy mieć żółtego żonkila lub tylko samą końcówkę trąbki i będzie biały narcyz.

Wykańczamy tak samo jak różyczkę zieloną krepiną lub serwetką. I tu mój ostatni pomysł: kiedy zastanawiałam się z czego zrobić listki żonkilom wpadłam na pomysł owinięcia bibułą z serwetki drutu. Trzyma się świetnie i można modelować chyba w następnych kwiatkach użyje zamiast patyczków.Jeśli do stearyny dodamy olejków zapachowych to nasze kwiatki będą jeszcze pachnąć.To bardzo prosta zabawa, w domu z dzieckiem nawet małym, można takie kwiatki zrobić, oczywiście pod opieka kogoś dorosłego bo rozgrzana stearyna może trochę poparzyć. Jako zajęcia z dziećmi można tworzyć takie kwiatki na dzień kobiet czy dla mamy na dzień matki.Prześlij komentarz