poniedziałek, 15 maja 2017

Osłonki na doniczki ze sznurka i linkiPomysły na ozdobne doniczki, donice i osłonki to zawsze ciekawy temat zarówno dla tych mających tarasy, ogrody czy tylko małe balkony. W lecie możemy nasze domowe kwiaty wystawić do ogrodu, czy na taras, donicami z kwiatami urozmaicić balkon.
Dzisiaj kolejny pomysł na donicę, a w zasadzie znów osłonkę tym razem wykonaną ze sznurka lub linki.
To bardzo prosta zabawa również pomysł na prezent dla mamy z okazji Dnia Matki.


Materiały:


Dowolne sznurki lub linki (w zależności od upodobań i wielkości naszej donicy).Ja bardzo lubię ozdoby z naturalnego sznurka, sznurek jest łatwy w pracy i moim zdaniem wygląda bardzo elegancko. Ale takie same donice można wykonać używając kolorowych sznurków czy kolorowych linek.
Klej wikol, lub inny klej np. na gorąco, który łatwo przyklei sznurek.
I oczywiście starą doniczkę lub pojemniczek, który zamienimy na osłonkę.
Na koniec można je ozdobić muszelkami, ozdobami z samego sznurka, suszonymi kwiatkami czy kamykami.

Filmik: Jak wykonać osłonkę na doniczkę ze sznurka.Opis wykonania:


Wybieramy sznurek i smarujemy nasz pojemniczek wikolem. Najlepiej zacząć smarowanie od górnej szerszej strony i owijać sznurkiem pojemniczek odwrócony do góry nogami.Można posmarować od razu całość wikol schnie dość wolno ale bardzo się ubrudzimy, więc radzę smarować po kawałku paskami.
Owijamy sznurkiem dociskając kolejne warstwy do siebie by nie było przerw.Na końcu zasmarowujemy końcówkę klejem.Jeśli nasz pojemniczek to tak jak u mnie wiaderko z rancikiem, oklejałam je pod rantem, teraz pora okleić rant. Można to zrobić np sznurkiem innego koloru, lub innej grubości.
Ja wykończyłam go warkoczem.Pleciemy dwa lub trzy długie warkocze z 6 kawałków (po dwa) tego samego lub w innym kolorze sznurka.
Teraz zawiązane sznurki przyklejamy na rancie. Supły na końcówkach ładnie przycinamy i zasmarowujemy na wszelki wypadek wikolem, ale ich nie chowamy moim zdaniem nadają ciekawego charakteru całości.
Ostatni warkocz dodałam zielony.
Na końcu klejem na gorąco dokleiłam muszle. I gotowe.Podobnie, a może nawet ciekawiej wygląda taka donica z grubej linki.Można ozdobić delikatnie tylko samym sznurkiemLub dodać suszone kwiatkiZ kwiatami prezentują się pięknie

Z ziołami równieżPamiętajmy tylko, że sznurek chłonie wodę, więc lepiej takie donice trzymać pod dachem. Choć przy upałach, roślinom podobałoby się gdyby donica była z zewnątrz nasiąknięta wodą. Muszę wypróbować.Prześlij komentarz