czwartek, 25 maja 2017

Jak zrobić doniczkowe myszkiW poprzednim poście opisywałam wykonanie żabek ze starych doniczek w ramach wykorzystywania niepotrzebnych śmieci (żabki z doniczek).
Dziś kolejne zabawki z wykorzystaniem starych doniczek oraz piłeczek i listków po pastylkach.
Pokażę jak zrobić doniczkowe myszki oraz jak w bardzo prosty sposób zrobić samodzielnie ruszające się oczki naszym zabawkom.


Filmik Jak zrobić myszki z doniczekRuchome oczki dla zabawekMateriały:


Wykorzystane listki po pastylkach odpowiedniej wielkości (oczy naszych zabawek mogą być różnej wielkości).Aby nasze oczka były kolorowe i błyszczące przyda się błyszcząca taśma, folia lub brokatowy papier kolorowy. Czarna pianka lub papier na źrenice. Jeśli oczki są małe to przyda się dziurkacz.Potrzebujemy jeszcze dobrze klejącej taśmy dwustronnej najlepiej grubszej.

Opis wykonania:


Zdzieramy resztki zamykającej opakowania foli i końcówką długopisu prostujemy pogięte miejsca po pastylkach.
Dziurkaczem wycinamy czarne środki.Obcinamy jeden kawałek listka.Z kolorowej taśmy lub papieru wycinamy kółeczko wielkości naszego opakowania.Z taśmy dwustronnej odcinamy kwadracik.


Kółeczko naklejamy na jedną klejąca stronę taśmy dwustronnej


kładziemy na nim kropeczkę z dziurkacza i całość przykrywamy opakowaniem po pastylkach.


Kolorowe kółko jest przyklejone, czarne nie i porusza się jak potrząśniemy, ale nie wypadnieNa koniec całość wycinamy by pozostało samo oczko.Po drugiej stronie jest taśma klejąca zakryta jeszcze papierkiem firmowym, co ułatwi nam później przyklejanie.


I tak samo robimy drugie oczko
Oczka mogą być w różnych kolorach, ale oczywiście mogą też być po prostu białe. 
Jedyną trudnością jest sam proces wycinania jeśli oczka są małe, ale takie troszkę większe spokojnie mogą wycinać przedszkolaki w miarę posługujące się nożyczkami. Maluchom mama zawsze może pomóc. Jeśli na początku będzie troszkę nierówno nie szkodzi, oczko i tak będzie super. 
Jest to bardzo dobre ćwiczenie sprawności manualnej, precyzji i koordynacji wzrokowo ruchowej.

Doniczkowe myszki


Materiały:


Małe doniczki plastikowe lub ceramiczne w dowolnym kolorze, bo nasze myszki możemy pomalować.Kulki styropianowe (bombki lub stare piłeczki, a nawet mogą być małe puszeczki) to będzie nasza główka.Uszki zrobimy z kolorowego papieru, pianki, materiału lub najwygodniej z okrągłych płatków kosmetycznych. Z nich możemy też zrobić łapki i pyszczek. Do zrobienia ogonka możemy wykorzystać się drucik, sznureczek lub u nieco większej myszki papilot na druciku.
Przydadzą się ozdoby może kokardka lub muszka.
Wszystko przyklejamy taśmą dwustronną zwłaszcza bawiąc się z małym dzieckiem lub jeśli zabawki robią dorośli klejem na gorąco.

Opis wykonania:


Doniczkę malujemy na szaro jeśli myszka ma być szara lub na biało jeśli biała, oczywiście możemy też wykorzystać gotowe białe czy szare doniczki. Myszki mogą być też brązowe.
Doniczkę najlepiej pomalować dwa razy by farba dobrze pokryła całość. To też dobra okazja by małe dziecko uczyło się mieszania kolorów i uzyskania własnego potrzebnego koloru. Artysta zawsze robi własne kolory nie korzysta z gotowych (tylko podstawowe)
Do białej farby dodajemy odrobinę czarnego, jak jest za jasno dodajemy więcej, aż kolor będzie odpowiedni.
Potem malujemy również główką np. ze starej piłeczki tym samym kolorem.Jeśli nasza myszka będzie biała, możemy wykorzystać białą styropianową bombkę (jeśli nie mamy to może być również jajko).


Kiedy doniczka i główka schną, wycinamy policzki, uszki, łapki z płatków kosmetycznych lub pianki.
Robimy oczki.


http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Na koniec składamy wszystko razem i przyklejamy. Jeśli to my kleimy możemy użyć kleju na gorąco, jeśli klei samo dziecko warto użyć po prostu taśmy dwustronnej, łatwo, wygodnie i bezpiecznie wszystko będzie się trzymać.


Gotowej myszce z tyłu doklejamy jeszcze ogonek. 
Najprościej może być ze sznureczka ale różnego rodzaju druciki mają tą przewagę, że można je kształtować.


Szara myszka

http://pomyslyplastyczne.blogspot.comBiała myszka

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

I tak nasze myszki są gotowe do zabawy lub ozdoby.


W kolejnym poście zrobimy im do towarzystwa kotki.
Zapraszam
Prześlij komentarz