czwartek, 6 kwietnia 2017

Wielkanocne baranki z popcornu, waty i nie tylkoWielkanocną tradycją są różnego rodzaju baranki, które możemy wykonać z dziećmi i jako ozdobę wielkanocnego koszyka lub do ozdoby domu.
Dziś pokażę kilka takich moich pomysłów na baranki, bardzo proste w wykonaniu choć może trochę zaskakujące materiałami z których je będziemy tworzyć. 

Baranki z popcornu


Ciekawym pomysłem na zrobienie wielkanocnego baranka jest wykonanie go z popcornu. 
Na podstawie z jajek


Potrzebujemy do tego dwa jajka, jedno duże styropianowe lub może być np strusie i drugie małe zwykłe kurze lub małe styropianowe i miseczkę popcornu (najlepiej bez tłuszczu). 


Kleimy najwygodniej klejem na gorąco, ale jeśli to zabawa z maluchami można użyć gumoklajstru lub przyklejać na rodzaj masy strukturalnej wykonanej z wikolu pół na pól z kaszką manną (sam wikol jest za rzadki i za wolno klei).Jajka oklejamy dokładnie popcornem na mniejszym jajku można kawałki popcornu pokruszyć.

Następnie łączymy główkę z tułowiem. Jeśli to jajka styropianowe można połączyć je patyczkiem do szaszłyków lub wykałaczką, jeśli małe jajko jest wydmuszką musimy je przykleić.
Teraz trzeba barankowi zrobić nóżki. 


Ja wykonałam je z pałeczek do sushi ale oczywiście mogą to być dowolne patyczki, które wbijamy w styropian i oklejamy drobinkami popcornu.
Mojemu barankowi zrobiłam różki z kółka od zasłon, ale świetnie może to być sznureczek lub papier czy pianka. 
Oczka,kopytka i nosek ma zrobione z ziaren kawy.Na podstawie z tektury

Jeśli nie mamy takich jajek z których możemy zrobić naszego baranka nic straconego. Możemy jako podstawę wykorzystać zwykłą tekturę. Papier jest za delikatny, pod wpływem ciężkiego kleju i popcornu będzie się wyginał nawet brystol, tektura jest niezbędna.
Na tekturze rysujemy kształt baranka, wycinamy i możemy oklejać. Bawiąc się z maluchami najprościej dać im gotowe wycięte kształty które będą smarować i oklejać popcornem. 
Oklejonemu barankowi po zaschnięciu dodajemy nóżki z patyczków, uszy lub rogi i oczka. Tu baranek ma oczka z kawy.

Jeśli chcemy zrobić baranka z popcornu by nadawał się do jedzenia jego podstawę możemy zrobić z kruchego ciasta.
Popcorn przyklejamy na cukrowy syrop lub lukier jeśli ma być na słodko lub na masło orzechowe jeśli wolimy niesłodki popcorn. 

Baranek z waty


Baranka możemy też zrobić z waty wykonujemy go podobnie jak króliczka oklejonego watą, tylko zaczynamy od przyklejenia do wydmuszki łapek, a potem oklejamy watą. Główkę robimy z malutkiego jajeczka oklejonego watą (oczywiście można ją też zrobić z papieru) i dodajemy różki, ogonek i oczka.

Baranek z płatków kosmetycznych


Jeśli mamy duże styropianowe jajko możemy naszego baranka okleić płatkami kosmetycznymi, podobnie jak oklejaliśmy choinkę z płatków (link).
Baranek z wkładek do butów


Możemy też baranka zrobić ze starych wełnianych wkładek do butów.
Rysujemy kształt baranka na spodniej części wkładki i wycinamy na drugiej wkładce rysujemy takiego samego baranka odbitego w lustrze.


Po wycięciu oba baranki sklejamy.
Dodajemy uszki, może też różki ze sznureczka, oczki i nosek i baranek gotowy.Inne pomysły na wielkanocne baranki


Małe jajko lub kawałek tekturki możemy okleić łebkami od patyczków do czyszczenia uszu.

Lub kulkami z waty.


i oczywiście nasz baranek może być ulepiony z gliny 


lub z masy solnej

Możemy wykonać je również jak robiliśmy koniki z papier machePrześlij komentarz