czwartek, 20 kwietnia 2017

Koniki z butelek


Gdy czasem dzieci się nudzą np: przy złej pogodzie, warto czymś zająć czas. Można wtedy pomyśleć o zrobieniu np. własnej roboty prostych zabawek. 
W takiej sytuacji często możemy nie mieć specjalistycznych materiałów, więc spróbujemy je zrobić z tego co mamy pod ręką, czyli coś z niczego. 
Dziś pokażę jak zrobić konika z butelki.

Materiały:


Potrzebujemy butelkę plastikową po napoju. Jeśli butelka będzie po dużym dwulitrowym napoju to konik będzie duży, jeśli to butelka po małym soczku to malutki. 


Potrzebujemy jeszcze kijek lub rolkę po folii do pakowania lub ręczniku kuchennym. Jeśli używamy kijka jego grubość musi pasować do szyjki butelki, świetne są kije od szczotki. Jeśli wykorzystujemy rolkę to wkładamy ją do szerokiej szyjki, a wąską szyjkę wkładamy do niej.


Dodatkowo przyda nam się krepina lub bibuła na grzywę, ale można ją zastąpić serwetką, dowolny papier lub pianka na buzię, uszy i oczy, oraz trochę farby do pokolorowania konika (ale nie jest to niezbędne) i taśma dwustronna lub klej do przyklejenia.

Oto filmik: Jak wykonać konika z butelkiOpis wykonania:


Zaczynamy od przygotowania butelki. Jeśli mamy farby możemy trochę farby nalać do środka, zakręcić i mocno potrząsnąć. Farba pokoloruje nam butelkę od środka, z zewnątrz pozostanie czysta.Możemy również pozostawić butelkę przezroczystą i malowanie konika odłożyć na koniec.
Aby powstała nam głowa konika naszą butelkę musimy zgiąć mniej więcej w jednej trzeciej od góry.


Zginamy mocno i dociskamy.
Następnie zakładamy rolkę na szyjkę butelki.


Lub kijek od szczotki wciskamy mocno w szyjkę butelki. Na takim koniku dzieci będą mogły "jeździć".


Tak mamy podstawę konika, teraz wykończenie.
Podobnie jak w konikach z doniczek rysujemy okrągłą buzię, uszy i oczki, a to wszystko przyklejamy na taśmę dwustronną lub przyklejamy klejem.


Grzywę robimy z "trawki" wyciętej z krepiny lub serwetek i doklejamy za pomocą taśmy.


Na koniec możemy pomalować całego konika jeśli nie był kolorowany lub pomalować mu szyję.

Ze sznurka lub papieru można jeszcze zrobić ogłowie.

Takie koniki robiliśmy z dziećmi na pikniku kawaleryjskim w S.J. Szarża, dzieci świetnie się bawiły i powstało wiele bardzo niezwykłych koników z butelekoraz z doniczek


Na Pruszkowskim śniadaniu artystycznym z konikami też powstało wiele pięknych i kolorowych koników z doniczek.

Prześlij komentarz