czwartek, 16 lutego 2017

Zabawki dla kota DiYJuż jutro Dzień Kota, więc wszystkich miłośników kotów i nie tylko, zapraszam do wykonania samemu zabawki dla swojego pupila.
Dziś pokażę jak zrobić takie zabawki w bardzo prosty sposób.
Pokazuje tu zabawki zrobione klejem na gorąco i wikolem obydwa rodzaje kleju mocno trzymają i są całkowicie bezpieczne dla kotów. Można je stosować zamiennie w zależności czy zabawkę robimy sami czy z dzieckiem.
Nie polecam stosować innych klejów bo śmierdzą i kot może nie chcieć się bawić.

Filmik: Jak zrobić samemu zabawki dla kotaMateriały:


Potrzebujemy coś do wypełnienia naszych zabawek, może to być stary plastikowy postument od już zużytej, wyliniałej myszki, a jeśli nie mamy, wystarczą stare gazety.Nie polecam wypełniania watą, lub materiałami sypkimi bo kot może uszkodzić wierzch i rozwłóczyć środek lub go zjeść.
Jak już wspomniałam całość kleimy klejem na gorąco (bezwonny silikon) lub wikolem (prawie bez zapachu) ewentualnie możemy jeszcze użyć kleju do tapet (to klej kostny i dla kota ładnie pachnie) ale może nie być dość wytrzymały.
Ja do wykonania większości zabawek użyłam grubego jutowego sznurka, ale może być również inny sztuczny, musi być jednak mocny.Nie nadaje się papierowy, ani bawełniany. Koty to drapieżniki o mocnych zębach, a czasem i pazurach (chyba, że obcięte), dlatego zabawki muszą być mocno sklejone i mocno się trzymać.
Do wykończenia przydadzą się kawałki polaru, futerka, ewentualnie pianka lub papier do wycięcia oczek, a jak obawiamy się, że kot może oderwać oczko i zjeść to można go zrobić z pieprzu lub ziela angielskiego na pewno po oderwaniu nie zje.

Opis wykonania:


Myszki


Zaczynamy od zrobienia postumentu tułowia naszej zabawki.
Możemy wykorzystać gotowy plastikowy od wyliniałej starej myszki lub zrobić sami ze starych gazet albo papieru.
Najmocniejszy będzie z gazet namoczonych w wikolu, ale jeśli kot jest mało agresywny spokojnie można tylko zwinąć gazety i okręcić sznurkiem.Najbardziej kotom podobają się myszki z futerka, wtedy wystarczy mały kawałek futerka który naklejamy na nasz postument, dobrze sklejając.


Jeśli nie mamy futerka lub boimy się ewentualnych moli gdy myszka zgubi się pod szafą, możemy owinąć myszkę sznurkiem.Takie myszki są wygodne, trwałe i bardzo mocne.

Dodatki:

Moje koty najbardziej lubią w myszkach ogonki muszą być długie i mocne, bo zawsze pierwsze zostają oderwane.
Kiedy robimy postument naszej myszki to przed oklejeniem jej sznurkiem czy futerkiem, najpierw przymocowujemy ogonek mocno okręcając wokół brzuszka i przyklejając. Wtedy mamy pewność, że wytrzyma mocne szarpanie.Po wykonaniu ciała myszki warto dodać je dodatki by pięknie wyglądała (i było za co ciągnąć).

Proponuje dodać bezpieczne uszka z polaru (nie strzępi się i jest mocny), a oczka z papieru (w razie zjedzenia nie zaszkodzi) lub jak kot mało agresywny mogą być z pianki,
 a jak bardzo to z pieprzu.

Zabawka edukacyjna


Taką zabawkę proponuję zrobić z rolki. Może być po papierze toaletowym ale lepiej po sznurku czy niciach są grubsze i mocniejsze.
Rolkę oklejamy sznurkiem najlepiej na wikolu bo tak możemy sznurek dodatkowo wzmocnić.Otwarte końce zaklejamy krążkami zwiniętymi ze sznurka, ale aby zwiększyć atrakcyjność dobrze jest zostawić z obu stron ogonki. Ale ogonki muszą się dobrze trzymać proponuje przeciągnąć je przez rolkę (pokazuje na filmie).
Gotową oklejoną rolkę zostawiamy do porządnego wyschnięcia i po ok 24 h możemy wykończyć.


Teraz wycinamy w jednym boku otwór, dzięki któremu do środka możemy włożyć przysmaki, a jak kot będzie się bawił będą wypadać.Jego wielkość jest zależna od sprytu kota, bardzo bystrym i obżartuchom proponuje wyciąć mały otwór, by trudniej było się dostać do przysmaków, a leniwym i roztargnionym duży by załapały o co chodzi.


Taka zabawka to świetna rozrywka dla kota, a jak nie chcemy by to były przysmaki np kot ma problem z nadwaga to można włożyć do środka kocimiętkę.
Życzę miłej zabawy z pupilami, a przede wszystkim, dobrej zabawy Kotom w Dzień Kota i nie tylko :)

I jeszcze może się przyda:

Filmik: Jak prosto zrobić samemu drapak dla kota

Inne filmiki dla miłośników kotków


Prześlij komentarz