poniedziałek, 27 lutego 2017

Kwiatki z płatków i nie tylkoWiosna już niedługo, marzą nam się kwiatki i słoneczko. 
Za oknem jeszcze ponuro i chłodno choć chyba przyroda w tym roku już szykuje się do wiosny. W takim razie może poprawimy sobie nastrój tworząc własne kwiatki odporne na zimowe chłody.
Kwiaty z papieru zna każdy, ale dzisiaj pokaże coś innego bardzo proste w wykonaniu kwiatki z płatków kosmetycznych, polaru i pianki.


Filmik Jak zrobić kwiatki z płatków i nie tylko


Materiały:


Okrągłe płatki kosmetyczne ok 8 szt, patyczek do szaszłyka lub np słomka do picia lub drucik, gumka recepturka lub nitka, zielona krepina lub serwetka oraz klej.Opis wykonania:


Płatek kosmetyczny składamy na pół, smarujemy klejem wikolem po stronie złożenia i smarujemy koniec patyczka następnie owijamy koniec patyczka tak, by półokrągłe końcówki były na górze.Kolejny płatek smarujemy na jednym końcu klejem i naklejamy najlepiej na złączeniu pierwszego płatka. Mocno trzymamy bo klej jeszcze mocno nie trzyma.
Następne płatki przyklejamy tak samo starając się by każdy trafiał pomiędzy poprzednie na zakładkę.Na koniec całość przyciskamy gumką recepturką lub zawiązujemy nitką.
Z krepiny lub serwetki wycinamy pasek ok 2 cm szerokości. 
Patyczek smarujemy klejem i owijamy krepiną.
Na końcu patyczka z różą zakańczamy owijanie zasłaniając gumkę lub możemy ją usunąć, jak nam wygodniej.Możemy jeszcze dodać listki i nasza różyczka gotowa.Może pozostać biała lub możemy ją pomalować, choć ostrożnie bo wata mocno wciąga farbę i robi się ciężka może się odkształcić, ale jeśli chcielibyśmy kolorową róże jest na to sposób.
Dokładnie w ten sam sposób robimy różyczkę z polaru (polar się nie strzępi, jest łatwy w wycinaniu)
lub z pianki plastycznej

Jako zajęcia z dziećmi można tworzyć takie kwiatki na Dzień Kobiet czy dla mamy na Dzień Matki lub przywitanie wiosny, bo te z płatków mogą być białe lub np. malowane farbami by były kolorowe, jeśli to zajęcia dla maluchów. 
W następnym poście pokażę co jeszcze można z nimi zrobić i jak w ciekawy sposób białe kwiatki z płatków kosmetycznych zabarwić.


Prześlij komentarz