poniedziałek, 6 lutego 2017

Jak zrobić maskotki serca bez szycia

Maskotki w kształcie serduszka to najczęstsze prezenciki nie tylko dla zakochanych. 
Jeśli to nasz wyraz sympatii, to niekoniecznie muszą być takie jak wszystkie maskotki ze sklepu. 
Można zrobić taką maskotkę samemu, nawet nie potrafiąc szyć, bez dotykania się igły i nici. 
To też dobra zabawa dla maluchów, maskotka nie musi być bardzo równa, nie wymaga szycia, a z drobną pomocą mamy może ją zrobić każde dziecko.

Filmik: Jak zrobić serce - maskotkę bez szyciaMateriały:

Czerwony materiał (najlepiej polar), klej wikol (lub klej na gorąco jeśli robią to osoby dorosłe), ścinki, wata lub gąbka do wypełnienia, spinacze biurowe lub do bielizny, guziczki, pianka lub papier kolorowy, czerwony sznureczek, nożyczki.Opis wykonania:


Na dwóch kawałkach materiału odrysowujemy serce i wycinamy. Ja tu wykorzystałam stary czerwony szalik dzięki temu jedna maskotka ma "włoski" z frędzelków szalika.Składamy nasze serca prawą strona do wewnątrz i smarujemy klejem rant i sklejamy. By mocniej się trzymał przytrzymujemy spinaczami. po zaschnięciu po ok 12 godzinach, zdejmujemy spinacze i potem wywijamy sklejenie mocno trzyma
Jeśli to zabawa dla maluchów, a materiał jest polarem (który się absolutnie nie strzępi) to nie musimy wywijać i tylko po lewej stronie obu serc brzegi smarujemy klejem i składamy przytrzymując spinaczami, pozostawiamy kawałek nie sklejony.

Po dobrym wyschnięciu kleju, najlepiej następnego dnia (co najmniej po 12 godzinach) zdejmujemy spinacze.Wszystkie elementy muszą porządnie wyschnąć aby docisnąć możemy użyć spinaczy do bielizny lub spinaczy biurowych. 
Wypychamy naszą maskotkę watą (lub resztkami materiału) i zaklejamy niedoklejony brzeg można również docisnąć spinaczem do bielizny.Teraz nasza maskotka jest już grubiutka i mięciutka. 
Ta z włoskami jest wywrócona, a ta mała bez po prostu sklejona, różnica jest niewielka.
Ze sznureczków (lub z kawałków polaru, tu na jednej maskotce zrobiliśmy z kawałków zwiniętego polaru) wycinamy cztery kawałki i przyklejamy jako rączki i nóżki. Docinamy też dłuższy na ewentualną pętelkę do powieszenia i ją również doklejamy. 
Do sznureczków doklejamy dłonie i stopki wycięte z polaru lub papieru, albo np. zrobione z pomponów.


Z papieru kolorowego, sznureczków, brokatowego papieru wycinamy oczki i buzię oraz jakieś śmieszne gadżety: kapelusik, krawat, kokardkę...I już nasza maskotka gotowa, w ten sam sposób możemy zrobić każdą inną maskotkę głowonoga.


A dla jeszcze młodszych dzieci proponuje jeszcze prostszą maskotkę.
Do jej wykonania wykorzystamy piankową podkładkę pod talerz. Takie podkładki są w wielu kolorach za grosze, świetnie się tną i sklejają, są trwalsze niż papier i milsze w dotyku. Oczywiście można też użyć profesjonalnej pianki plastycznej daje ten sam efekt i również nie kosztuje drogo.
Z podkładki wycinamy dwa odrysowane serca.Następnie sklejamy je ze sobą. Wcale nie trzeba używać kleju, świetnie można je skleić taśmą dwustronną.
Potem możemy dorównać jeśli coś wyszło nierówno, pianka łatwo się wycina nawet podwójną.
Podobnie jak wcześniej robimy rączki i nóżki. Buzie i oczki możemy narysować flamastrem, lub namalować.


I nasza maskotka gotowa.
Takie maskotki prościutkie w wykonaniu, są nie tylko dla dzieci, możemy same zrobić je do dekoracji mieszkania, narysować śmieszne miny, dodać gadżety itp. Świetna zabawa.

a może zapakować na prezent maskotkę w serduszkowe pudełeczko 

Filmik: Jak samodzielnie zrobić serce pudełeczko


Prześlij komentarz