czwartek, 22 grudnia 2016

Bombki ze złotej koronkiRomantyczne koronkowe bombki można wykonywać na różnych kulach zarówno szklanych, papier mache jak i pleksi czy styropianowych. 
Koronkę możemy zastosować taką jaką mamy albo z koronkowych wstawek albo np. z firanek czy obrusów, wszystko zależy od naszych możliwości i tego co na się podoba. 
Koronka może być biała, kolorowa jak i srebrzysta czy złota.
Pokazywałam już bombki ażurowe z białej koronki, dziś pora na złotą koronkę.
Wykonanie takich bombek jest tak naprawdę bardzo proste i wymaga tylko trochę uwagi i umiejętności kompozycji przy bardziej skomplikowanych wzorach.
Przypominam bombki ażurowe


Filmik Jak wykonać bombki ażurowe z koronki
Bombki w siateczce


To najprostsza bombka ze swego rodzaju złotej siateczki, bo taka siateczka jest rozciągliwa i łatwo ją wymodelować na bombce. Ale oczywiście może tu być zastosowana każda inna elastyczna koronka.

Materiały:


Przezroczysta bombka pleksi lub szklana, siateczka do pakowania wędlin, złota farba w sprayu, wstążka.
Opis wykonania:


Z rękawa siateczki do pakowania wędlin odcinamy odpowiedni kawałek.
Malujemy go farbą w sprayu na złoto.Naciągamy na bombkę.Nadmiar obcinamy i doklejamy brzegi do siebie.


Dodajemy kokardę ze wstążki i nitkę do powieszenia.Filmik: Jak zrobić bombki ze złotej koronki Czarne bombki ze złotą koronkąMateriały:


Styropianowe kule, czarna farba akrylowa, koronka, złota farba w sprayu, klej w sprayu lub wikol, patyczek do szaszłyka.


Opis wykonania:


Styropianową kulę nabijamy na patyczek i malujemy czarną farbą akrylową. Zostawiamy do wyschnięcia.Koronkę malujemy złotą farbą, akrylową lub w sprayu i również zostawiamy do wyschnięcia.Wyschniętą koronkę wycinamy tak by dopasować odpowiedni wzór. 
Koronkę smarujemy klejem i przyklejamy.Na koniec doklejamy sznureczek lub drucik do powieszenia.

Jeśli mamy drobną siateczkę lub drobną koronkę i chcemy pokryć całą kulę, wycinamy dwa koła, lub cztery listki (elipsy) jak przy bombkach oklejanych. 
Podobnie możemy zrobić gwiazdki

Filmik Jak zrobić złotą gwiazdkę z koronkowym wzorem
Filmik Jak zrobić białą koronkową gwiazdkę Prześlij komentarz