czwartek, 3 listopada 2016

Pachnący świecznik z cynamonuBardzo prosty do wykonania świecznik z kory cynamonu, który może wykonać dosłownie każdy. 
Możemy zrobić go z dziećmi, nawet z maluchami. 
To dobry pomysł na prezent, ale oczywiście, nie tylko.
Nadaje wspaniały klimat pomieszczeniu, piękny zapach i jest też śliczną ozdobą nawet kiedy nie jest zapalony. 
Może służyć jako ozdoba pokoju lub kuchni.


Filmik: Jak wykonać pachnący świecznik z cynamonu
Materiały:


Dwa opakowania kory cynamonu w kawałkach, rolka po papierze toaletowym, kawałek papieru, wikol, klej na gorąco lub gumoklajster, ozdoby: sznurek, anyż lub inne przyprawy kwiatki itp.


Opis wykonania:


Przycinamy rolkę tak by była trochę większa niż nasz podgrzewacz, ale nie większa niż kawałki cynamonu, na wysokość. Możemy też ją rozciąć i trochę zwęzić by lepiej pasowała do podgrzewacza, a następnie skleić wikolem, taśma dwustronną lub klejem na gorącoale przeciętny rozmiar rolki jest bardzo podobny.Jeśli rolka jest trochę szersza od podgrzewacza i nie chcemy jej zwężać, wypełniamy rolkę w trzech czwartych papierem dociskając mocno by dobrze się trzymał. Można pomóc sobie dodając klej lub gumoklajster. Papier musi mocno się trzymać w środku.


Teraz oklejamy rolkę cynamonem. Smarujemy rolkę grubo i porządnie wikolem, a następnie układamy cynamon w taki sposób by z jednej strony wszystkie kawałki były równo. Może być to najwygodniej dół naszej rolki. 

całość stabilizujemy np gumką recepturką lub sznurkiem, do czasu aż wikol zwiąże ok 12 - 24 h. Można też okleić klejem na gorąco lub z maluchami nawet gumoklajstrem. Wtedy ozdabiając pamiętajmy by wykorzystać koniecznie sznurek do wzmocnienia.


Teraz nasz świecznik prawie jest gotowy, już możemy wsadzić podgrzewacz i wypróbować. 
Uwaga rolka w górnej części nie może wystawać ponad podgrzewacz jeśli tak się dzieje dodajmy papieru.
Jeśli wszystko pasuje możemy ozdabiać świecznik.
Cynamon owijamy sznurkiem i zawiązujemy. 


Jeśli cynamon jest klejony klejem na gorąco nie jest on konieczny, ale jeśli robimy świecznik z maluchami i wykorzystaliśmy gumoklajster to sznurek ustabilizuje całość i wzmocni. Teraz  jeszcze doklejamy suszone owoce, gwiazdki anyżu, kwiatki, listki, a może szyszeczki buku czy grabu, oczywiście możemy wszystko przyklejać na gorąco lub pracując z dziećmi gumoklajstrem.Można też dodać podstawkę z szyszek.Zapalony świecznik pięknie pachnie gdy się nagrzeje.

Możemy zrobić go z dziećmi jako piękny i praktyczny prezent, łatwy do zrobienia nawet na ostatnią chwilę.Prześlij komentarz