czwartek, 20 października 2016

Nietoperze ze świecącym nosemDziś Halloweenowych ozdób ciąg dalszy, a że darzę wielką miłością nietoperze w każdej formie, znów propozycja na zrobienie bardzo prostych i efektownych nietoperzy.
Tym razem wykonamy je z lampek ledowych sprzedawanych jako wkłady do zniczy.
Takie nietoperze może zrobić nawet małe dziecko, a wieczorem to wspaniały świecący lampion.

Materiały:


Na jednego nietoperza potrzebujemy jeden wkład do znicza. Wkład jest biały, więc musimy go albo pomalować wtedy potrzebujemy czarnej farby akrylowej mocno kryjącej, albo okleić wtedy potrzebujemy grubej czarnej taśmy klejącej. Potrzebny będzie jeszcze czarny papier, trochę białego i taśma brokatowa (lub błyszczący papier) na oczka (w razie braku może być biały).

Filmik: Jak zrobić nietoperza ze świecącym nosem z ledowej lampkiOpis wykonania:


W pierwszej kolejności musimy naszą lampkę albo pomalować na czarno farbą akrylową, albo okleić.
Jeśli malujemy lampkę farbą to koniecznie musimy zwrócić uwagę by farba była dobrze kryjąca i pomalować dwa razy. Nie będzie efektu jeśli światło będzie przebijać.Malujemy boki lampki i górę ale zostawiamy niepomalowany "płomyk".w zależności jak nietoperz będzie wisiał można też pomalować tył, ale ostrożnie by nie zmoczyć środka.Jeśli zdecydujemy się na oklejanie nietoperza to polecam taśmę do elektrycznych izolacji jest gruba, nie przepuszcza światła. Wkłady są różnej szerokości czasem wystarczy jeden pasek, a czasem dwa (mogą na siebie zachodzić.Trudniej okleić górę lampki. Z szerszej taśmy możemy wyciąć dwa półkola naciąć je na środku i przykleić omijając "płomyk". Z węższej najlepiej przyklejać po kawałku i potem obciąć nadmiar, też nacinając przy "płomyku".


Jak ciało nietoperza jest gotowe, pora zrobić skrzydła. Wycinamy je z czarnego papieru.
Pamiętajmy, że skrzydła nietoperza są na górze gładkie a na dole falowane.
potem wycinamy uszki.
Następnie wszystko doklejamy. Możemy zrobić to klejem na gorąco, kropelką, lub bawiąc się z dziećmi najlepiej taśma dwustronną. Jeśli taśma jest gruba i biała zamalowujemy ja czarnym flamastrem.
Teraz pora na oczki. Najprościej przykleić kółka z dziurkacza np z brokatowej taśmy lub białego papieru. Flamastrem robimy źrenice. Możemy oczywiście farba lub markerem akrylowym namalować oczki. Albo jeśli chcemy by świeciły jak nos "płomyk" lampki wydrapać je w farbie.Na koniec z białego papieru lub pianki wycinamy i doklejamy malutkie białe kły.

lub malujemy je białym markeremI nietoperz gotowy. Jeśli ma latać to przewiązujemy go czarnym sznurkiem lub nitką i zawieszamy. Jeśli kleiliśmy elementy klejem to sznurek też można dokleić.
I wtedy będą latać.
Pięknie się prezentują w Halloweenowej dekoracji np z dyniowymi kotami.Prześlij komentarz