poniedziałek, 5 września 2016

Zabawa pokemonamiŚwiat szaleje za pokemonami, nie można tego ignorować, w związku z tym dziś proponuje zabawę dla dzieci, które nie mają jeszcze odpowiedniego telefonu i nie mogą łapać wirtualnych pokemonów.
Pobawimy się w szukanie i łapanie pokemonów analogowo w realu.
Ale do tego potrzebujemy mieć pokemony.
(wykorzystane przeze mnie wizerunki pokemonów i pokeballi są wyłącznie przeznaczone do celów edukacyjnych, nie zarobkowych)
Czyli musimy je zrobić.
Aby pokemony ukryte mogły spokojnie czekać na znalezienie w ogrodzie muszą być wodoodporne i "solidne", więc dziś proponuje zrobienie pokemonów z kamieni.

Materiały:


Kamienie odpowiedniej wielkości i kształtu, farby akrylowe i ewentualnie markery akrylowe, pianka lub podkładki pod talerze z pianki w odpowiednim kolorze, klej na gorąco, wikol, kropelka lub taśma dwustronna.


Filmik: Jak wykonać pokemony do zabawy w realuOpis wykonania:


Zaczynamy od zaznajomienia się z tematem. Nie musimy znać wagi i umiejętności pokemonów ale ich wygląd i środowisko występowania. Ktoś może powiedzieć, że to bzdura i przesada, ale jeśli rodzić, opiekun czy ktoś pracujący z dziećmi lub młodzieżą chce mieć z nimi dobry i prawdziwy kontakt to powinien poznać ich pasje, zainteresowania i świat od ich strony. To nie dziecko dostosowuje się do naszych zainteresowań i pasji ale my dorośli musimy poznać jego świat by w przyszłości dzielić się swoim.
Tak, więc najlepiej jak nasze dzieci nauczą nas wszystkiego o pokemonach w pigułce i razem wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu odpowiednich kamieni wyglądem przypominających pokemony.Lepiej by kamienie były malutkie, to zwiększa trudność poszukiwań i uatrakcyjnia zabawę, ale dla maluchów mogą być trochę większe.
Mamy znalezione kamienie, przypisane im pokemony i zaczynamy ich przerabianie.

Pikachu


Malujemy kamień cały na żółto farbą akrylową (jest wodoodporna).Z żółtej pianki wycinamy uszki, łapki i ogonek.
Końce uszek malujemy na czarno farbą lub flamastrem, podobnie jak pazurki na łapkach.
Przyklejamy uszki, łapki i ogonek.Na wyschniętym kamieniu przyklejamy lub malujemy kropeczki na oczki i policzki, malujemy buzię.


I nasz pikachu gotowy.


Podobnie wykonujemy inne pokemony. Oto kilka przykładów:


Poliwhirl

Marill
Bulbasaur
Eevee

Rowlet soon&moon
Sandlash
Poszukiwanie pokemonów - zabawa


Wszystkie dzieci w grupie robią razem pokemony, jakie znają lub lubią. Nie do końca ważne by były doskonałe ale by wiadomo było, co to jest (zawsze można też pod spodem podpisać). 
Kiedy pokemony są już gotowe i dobrze wyschnięte (farba akrylowa po 12 h staje się niezmywalna) możemy zacząć zabawę.
Rodzić lub opiekun chowa w ogrodzie (lub parku) kamyki z pokemonami, tak by dzieci nie widziały gdzie chodzi, najlepiej zgodnie ze środowiskiem ich życia.
Dzieci następnie szukają pokemonów i albo je zbierają, kiedy mamy zrobione dużo pokemonów, a bawi się jedno lub mała grupa dzieci i wtedy zabawa trwa do znalezienia wszystkich.

 Albo rysują na wcześniej narysowanej i odbitej dla wszystkich mapce terenu, jakiego pokemona znalazły i gdzie, to w przypadku jak mamy dużo dzieci i nie bardzo dużo pokemonów wtedy zabawa trwa określony czas. 
Możemy się tak bawić cały dzień lub nawet kilka dni.
Na koniec dzieci, jak w przypadku wirtualnych pokemonów, mogą je wymieniać na cukierki (lub inne zdrowsze smakołyki np owoce)
Życzę miłej zabawy, a w kolejnym poście pokażę jak zrobić pokeballe kule do łapania pokemonów. Zapraszam
Prześlij komentarz