czwartek, 15 września 2016

Ozdoby z drucika na kamieniach i muszlachPoprzednio pokazywałam ozdoby na kamieniach i muszlach robione z modeliny, kotki z modeliny na kamieniach i muszlach która udawała srebrny drucik, dziś pora na podobne ozdoby z drucika. Nie jest to dużo trudniejsze jednak drucik może być ostry i trzeba uważać. Nie trzeba będzie nic wypiekać w piekarniku, ale przydadzą się narzędzia do cięcia i wyginania drucika.

Materiały:


Ładne ozdobne kamienie, muszle czyli to, co będziemy ozdabiać. Miękki, giętki drucik, może być szlachetny, miedziany lub srebrny, lub zwykły dowolny metalowy drucik. Możemy też wykorzystać drucik malowany (gotowy) lub pomalowany farbą w sprayu. Dodatkowo potrzebne będą co najmniej trzy koraliki lub kamyczki z dziurkami na oczki i nosek.

Filmik: Jak wykonać kotka z drucika na kamieniuOpis wykonania:


Wybieramy gdzie "usadzimy" naszego kota i planujemy jego kształt w zależności od wielkości i wyglądu kamienia lub muszli. Robiąc go podobnie, inaczej będzie wyglądał w zależności od tego gdzie go wpasujemy.
Teraz wyginamy nasz drucik w pożądany kształt, tak by jedną linią oddawał kota. Można go sobie wcześniej narysować na kartce.
Nasz kotek będzie bardzo podobny do tego z modeliny (kotki z modeliny na kamieniach), jednak jego wykonanie nieco się różni.
Zaczynamy od zaznaczenia połowy około 40-50 cm kawałka drucika. To jest środek główki naszego kotka.
Po dwóch stronach robimy uszki i wyginamy obrys głowy. 
Teraz kiedy druciki z obu stron skierowane są w dół zawijamy je do środka. Druciki są razem, nakładamy na nie duży koralik. To będzie nos kotka.
 Zawijamy do góry i rozdzielamy. Na każdy drucik nakładamy mały błyszczący koralik, kocie oczko. Teraz zawijamy w bok i do tyłu kamienia.

Tu musimy skręcić nasze druciki, by mocno się trzymały i skierować je w dół. Wychodzimy dołem kamienia dwoma drucikami osobno. Z jednego powstanie łapka, z drugiego ogonek. Zawijamy i skręcamy każdy osobno.
Na koniec można je tak zostawić jeśli dobrze się trzymają lub złączyć ze sobą.
Do skręconego z tyłu drucika możemy przyczepić kółeczko i przeciągnąć rzemyk. Wtedy nasz kotek stanie się wisiorkiem.

Oczywiście możemy jeszcze dokleić ozdoby z kamyków i domalować konturówką wąsy i dodatki.
Inna wersja kota tym razem na muszli


W podobny sposób możemy wykonać wisiorek z konikiem
lub po prostu owijać ozdobne kamyki drucikiem, by można je było powiesić bez robienia w nich dziurki (co jest dość trudne).
W ten sposób małe kamyki mogą być biżuterią, a z większych możemy zrobić obciążniki do zasłon, lub ozdoby na ścianę.


Prześlij komentarz