czwartek, 11 sierpnia 2016

Wiszący kwietnik ze sznurka
Lato w pełni, mamy pełno kwiatów w ogrodzie i na balkonie, pokazywałam już kilka pomysłów na doniczki i osłonki, ale czasem potrzebujemy szybko jakiś kwiatek powiesić, bo jego pokrój nie pozwala go postawić.
Co w tedy?
Wtedy przyda się pomysł na szybki, bardzo prosty w wykonaniu wiszący kwietnik ze sznurka.

Materiały:


Gruby sznurek, może być naturalny lub sizalowy, ale jeśli mamy tylko kolorowy ze sztucznego tworzywa jak najbardziej też może być. Jedyny warunek sznurek nie powinien się bardzo rozciągać i musi być mocny, no i musi nam się podobać.


W zasadzie to wszystko jako dodatek możemy do zawieszenia wykorzystać kółeczko od zasłon, a do ozdoby kolorowe koraliki.

Filmik: Jak wykonać prosty, wiszący kwietnik ze sznurkaOpis wykonania


Jeśli mamy konkretny kwiatek, który chcemy powiesić to zaczynamy od dobrania osłonki do jego doniczki, lub pojemniczka, w który jego doniczka się zmieści. Jeśli nie mamy nic innego może być odrobinę większą doniczka. To będzie model na którym zrobimy nasz kwietnik.


Ze sznurka odmierzamy 10 kawałków o długości 1 m (dla kwietnika na małą osłonkę o pojemności 1 l). przy większym kwietniku sznurków powinno być więcej i muszą być odpowiednio dłuższe.


Sznurki składamy razem i związujemy na supeł w odległości ok 10 cm od końca (to ozdobny chwościk, może być trochę dłuższy lub krótszy).
Ustawiamy nasz model podstawkę "do góry nogami", a konkretnie denkiem i na środku denka przyklejamy taśmą dwustronną supeł z naszych związanych sznureczków wewnętrzną stroną. Sznurki leżą swobodnie na denku, rozkładamy je równo na boki, po dwa.Przyklejenie taśmą jest tylko tymczasowe i ułatwi nam wiązanie sznurków bo nie będą się przesuwać, ale nie jest to konieczne.
Pary sznurków rozkładamy na pięć stron równo i na granicy naszej podstawki zawiązujemy supełki.Teraz rozdzielamy związane pary i łączymy znów w pary tylko ze sznurkami obok, tak by powstała naprzemienna siateczka.


Powtarzamy tą operacje 2-3 piętra, drobniej lub szerzej jak nam odpowiada.


Na koniec pozostałe sznurki związujemy razem tworząc na końcu pętelkę do powieszenia.


Wyjmujemy naszą podstawkę, rozciągamy sznurki by supełki mocniej się zacisnęły.
Wkładamy ozdobną osłonkę


i możemy powiesić


Teraz już tylko wystarczy włożyć kwiatek.
Jeśli kwietnik ma wisieć na zewnątrz w ogrodzie i będzie na niego padał deszcz można nie dawać osłonki tylko bezpośrednio doniczkę, ale w domu czy na tarasie uważajmy bo z doniczki będzie lała się woda.


Zamiast pętelki na końcu sznurków możemy zawiązać np. kółko od zasłon. Wygląda ładnie i ułatwia powieszenie.


W bardziej wymyślnej, ozdobnej wersji możemy po zawiązaniu poszczególnych supełków dodać koraliki.
Lub na końcu dokleić ozdobne koraliki czy muszelki.
Albo dodać ozdoby ze sznurka: kokardki 
czy kwiatki.


Taki podstawowy kwietnik ozdobić i udekorować można tak jak pasuje do naszego wystroju ogrodu czy mieszkania.

Prześlij komentarz