czwartek, 18 sierpnia 2016

Sówki z pokrywekWakacje jeszcze w pełni ale niedługo nadejdzie rok szkolny, a ważnym symbolem nauki jest sowa. Sowa w feng-shui pomaga osobom uczącym się i w pokoju ucznia powinna się znaleźć. 
Każdemu małemu i dużemu uczniowi przyda się pewnie pomoc sowy, może takiej jak z Harrego Pottera, a może zupełnie innej jego własnej?
Dziś w związku z tym pokażę pierwsze pomysły na proste sówki dla naszych uczniów, a będą to sówki z pokrywek.
Możemy je zrobić jako prezent na rozpoczęcie szkoły, ale spokojnie dzieci mogą również je robić same by ozdobić biurko czy pokój.

Materiały:


Potrzebne nam będą duże i małe pokrywki na ciało naszej sówki,
 kapsle, zakrętki, guziczki, nakrętki na jej oczki, 
przydadzą się druciki, gałązki i spinacze na dziobek i pazurki, oraz gałązka lub patyczek na którym będzie siedziała sówka.Całość można kleić klejem na gorąco, ale można też skleić klejem kropelką, polimerowym lub jeśli bawią się dzieci to najlepiej użyć taśmy dwustronnej, można nią kleić wszystkie elementy sówki i wydaje mi się, że dobra taśma (gruba np tessa) trzyma lepiej niż jakikolwiek klej.
Filmik: Jak wykonać sówkę z pokrywek
Opis wykonania:


Zaczynamy od zgromadzenia potrzebnych materiałów oraz ocenienia i dobrania z czego będziemy robić naszą sówkę, bo możliwości jest bardzo wiele.


Szukamy największej pokrywki, ona będzie ciałem naszej sowy. Jeśli sowa ma być kolorowa lub w określonym przez dziecko kolorze np. biała jak sowa Harrego, lub jak brązowa jak prawdziwa sowa, to możemy ją pomalować farbą akrylową. Inaczej może być w kolorze pokrywki.Następnie potrzebujemy oczek, sowa ma duże oczy potrzebujemy trzech różnej wielkości warstw naszych oczek. Może to być np. malutka pokrywka, zakrętka i guzik, lub duża zakrętka, kapsel i mała nakrętka lub inna fajnie wyglądająca kombinacja.

Te elementy sklejamy ze sobą i doklejamy naszej sówce w jednej trzeciej wysokości pokrywki od góry.
Możemy również wykorzystać podobne oczka jak robiliśmy dla zwierzątek z doniczek czyli oczka z listków po lekach i nakleić je na kapsle.

Filmik Jak zrobić samodzielnie ruchome oczka dla zabawek
Teraz nasza sówka potrzebuje dziobka i brwi. Można je wygiąć z miękkiego drutu lub z dużego spinacza. 
Można też brwi zrobić z gałązki, dziobek z patyczka lub drewienka.
Doklejamy te elementy nad oczkami i dziobek pomiędzy.
Nasza sówka może siedzieć na gałązce, więc potrzebuje łapek. Ja wykonałam je z cienkiego drucika ogrodniczego lub z gwiazdkowych podkładek świątecznych.
Całość przyklejamy na dole pokrywki.
Naszą sówkę możemy kleić klejem na gorąco lub w całości kleić za pomocą taśmy dwustronnej zwłaszcza gdy bawimy się z dziećmi.
Nasza sówka gotowa, oto kilka sówek z różnych pokrywek
Oczywiście taka sówka może stać, czyli siedzieć na gałązce np. na półce czy na biurku, ale możemy dokleić haczyk i sówka będzie wisiała.można też sznureczek przykleić po prostu z tyłu pokrywki
Kilka sówek na sznureczkach może stworzyć fajne wietrzne dzwonki.Oto jeszcze kilka pomysłów z internetu, przyjrzyjcie się z jakich elementów można jeszcze  zrobić pokrywkowe sówki.Prześlij komentarz