czwartek, 21 lipca 2016

Magiczne lampiony z muszelek
W czasie wakacyjnych wycieczek i spacerów często zbieramy wiele skarbów, pięknych kamyków, muszelek itp.
Po powrocie chowamy je do szuflady i zostają zapomniane, a może warto z nich zrobić coś pięknego. Dziś proponuje lampiony z muszelek.
Są bardzo proste w wykonaniu, świetne na prezent, jak również praktyczny sposób na zagospodarowanie pamiątek z wakacji by powspominać letnie przygody w mroźne wieczory.Filmik: Jak wykonać proste i trwałe lampiony z muszelekŚwiecznik z wielkiej muszliMateriały:


Malutka puszeczka po kocim jedzeniu lub koncentracie pomidorowym, małe muszelki, duża muszla, klej na gorąco (jeśli świecznik robią maluchy można lepić na gumoklajster lub plastelinę)


Opis wykonania:


W pierwszej kolejności oklejamy malutką puszeczkę płaskimi muszelkami tak by pokryć całą jej powierzchnię, na końcu możemy jeszcze dokleić kilka większych.


Kiedy puszeczka jest gotowa wkładamy do niej podgrzewacz, przymierzamy ją do muszli i doklejamy tak by leżała prosto


 i dodajemy jaszcze kilka muszli do ozdoby.ale jeśli nie mamy wielkiej muszli to środek czyli mała puszeczka oklejona muszelkami sama jest też pięknym lampionem.


Muszelkowy świecznik w słoiczkuMateriały:


Malutka puszeczka po kocim jedzeniu lub koncentracie pomidorowym, małe muszelki, szeroki słoiczek, klej na gorąco (jeśli świecznik robią maluchy można lepić na gumoklajster lub plastelinę wtedy jeszcze przyda się wikol)


Opis wykonania:


Jeśli po prostu nasypiemy muszelek i wsadzimy podgrzewacz do słoiczka owszem mamy jednorazowo fajny świecznik ale przy każdym ruchu próbie wymiany świeczki wszystko na się psuje. Można to jednak zrobić trwalej, tak by wymieniać świeczki (podgrzewacze) swobodnie. 
Zaczynamy podobnie jak w poprzednim świeczniku, ale tu całość musi się zmieścić do słoiczka więc staramy się wybrać małe i płaskie muszelki.


 Potem wkładamy puszeczkę do słoiczka (najlepiej przykleić denko klejem na gorąco lub gumoklajstrem)
 i obsypujemy drobnymi muszelkami do wysokości puszki. 
Wkładamy podgrzewacz. Wierzchnią warstwę polewamy klejem na gorąco 


lub wikolem i dosypujemy muszelki tak dużo ile się zmieści by nie wpadały do środka puszki, a one się sklejają. I już nasz świecznik gotowy, możemy jeszcze okleić górę muszelkami lub pomalować.Świecznik z muszelek bez klejeniaMateriały:


Mały słoiczek z wąskim wlotem, muszelki lub inne skarby, kulki, kwiatki, kamyki itp.

Opis wykonania


Tu najtrudniejsze jest znalezienie odpowiedniego ładnego słoiczka takiego by jego wlot był jak najbardziej podobny rozmiarem do naszego podgrzewacza, a jednocześnie by pomieścił nasze skarby.Napełniamy słoiczek prawie po sam brzeg, potrząsamy by wszystko dobrze się po układało i nie osiadło później. 

Dopasowujemy podgrzewacz i gotowe. Skarby się nie pogubią, nie zakurzą i pięknie wyglądają, mogą też być pięknym praktycznym prezentem.
Prześlij komentarz